خبرنگاران طرح جامع قشم تدوین می گردد

به گزارش بانیما، قشم- خبرنگاران- با هدف توسعه متوازن در جزیره و بهبود کیفیت زندگی ساکنان قشم، طرح جامع قشم تا سرانجام امسال تدوین می گردد.

خبرنگاران طرح جامع قشم تدوین می گردد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم شامگاه پنجشنبه در نشست آنالیز پیشنهادات طرح جامع قشم گفت: این طرح به عنوان یک نقشه راه و برنامه بلندمدت است که جهت حرکت را تعیین می نماید.

حمیدرضا مومنی اضافه نمود: مشاور طرح انتخاب شده که براساس آنالیز ها، گزارش ها و مستندات از شرایط فعلی و زیرساخت های موجود، طرح جامع را تهیه می نماید.

وی ادامه داد: آنچه اهمیت بیشتری دارد این است که این طرح توسط بخش ها و واحدهای مختلف سازمان منطقه آزاد قشم به نحو صحیح آن را اجرا نمایند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم توضیح داد: تهیه و تدوین طرح جامع برای توسعه پایدار در جزیره قشم یک ضرورت است، اما اگر اراده ای برای اجرای این طرح نباشد، هیچ تغیری در وضع موجود و کیفیت زندگی ساکنان منطقه ایجاد نخواهد شد.

وی اضافه نمود: برای ایجاد توسعه متوازن در جزیره قشم، باید واقعیت های مالی امروز کشور را پذیرفت و بر اساس آن برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی انگیزه ایجاد کرد.

مومنی ادامه داد: همچنین باید با در نظر دریافت نیازهای مردم و سرمایه گذاران، روحیه همراهی و ترغیب جامعه محلی و بدنه اجتماعی را در قشم ارتقا داد.

وی در انتها اظهار کرد: پاسخگویی مدیران بسیاری از مسائل را رفع و به ایجاد شفافیت یاری می نماید.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و 500 کیلومتر در سال های 1369 و 1370 با تصمیم دولت به 2 بخش منطقه آزاد با مساحت 300 کیلومتر و منطقه ویژه مالی با مساحت یکهزار و 200 کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با 150 هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول 150 کیلومتر و عرض میانگین 11 کیلومتر در آب های خلیج فارس گسترده شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10777

به "خبرنگاران طرح جامع قشم تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح جامع قشم تدوین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید