خبرنگاران تعداد آزمایشگاه های تشخیص کرونا در خوزستان به هفت واحد رسید

به گزارش بانیما، اهواز - خبرنگاران - استاندار خوزستان گفت: تعداد آزمایشگاه های تشخیص ویروس کرونا در استان با راه اندازی چهارمین آزمایشگاه دراهواز به هفت واحد رسید.

خبرنگاران تعداد آزمایشگاه های تشخیص کرونا در خوزستان به هفت واحد رسید

به گزارش خبرنگاران دکتر غلامرضا شریعتی آدینه شب در حاشیه راه اندازی این آزمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: به همت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، چهارمین آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در اهواز راه اندازی شده و با مجموع آزمایشگاههای دزفول، بهبهان و آبادان تعداد ازمایشگاه های استان به هفت آزمایشگاه افزایش یافت.

وی اضافه نمود: آزمایشگاه بیمارستان طالقانی اهواز نیز به زودی راه اندازی تا تعداد آزمایشگاه فعال در خوزستان به هشت آزمایشگاه برسد.

وی گفت: هر چقدر تعداد آزمایشگاه ها بیشتر گردد امکان انجام تست نیز در استان بیشتر می گردد و بیماریابی هم افزایش می یابد.

شریعتی ادامه داد: قرار است در طول شبانه روز حداقل سه هزار تست انجام دهیم و با انجام این تست ها می توانیم بیماران کرونایی را هر چه سریع تر تشخیص دهیم.

استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر ظرفیت انجام تست و پذیرش نمونه در استان در شبانه روز به 2 هزار و 300 مورد رسیده و ظرف چند روز آینده امکان انجام سه هزار تست و پذیرش نمونه در روز فراهم می گردد.

وی ابراز امیدواری کرد: غربالگری و تعداد تست های مثبت به نسبت تعداد تست های اجرا شده به زیر 10 درصد برسد که استاندارد قابل قبولی برای کشور است و می توانیم با دقت و جدیت غربالگری و آنالیز بیماران را انجام دهیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازآزمایشگاه کرونا ویروس شماره چهار با حضور دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز آدینه افتتاح شد.

این آزمایشگاه با پیگیری های معاونین آموزشی و پژوهشی به همت رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه به بهره برداری رسید.

انجام متوسط 500 نمونه آزمایشگاهی توسط نیروی متخصص و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، در این آزمایشگاه با فضای فیزیکی مناسب و تجهیزات پیشرفته طی یک روز پیش بینی می گردد .

ویروس کرونا در چند هفته گذشته افراد زیادی را در خوزستان مبتلا نموده به گونه ای که مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کردند یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مربوط به خوزستان بوده است.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و عوامل افزایش ابتلا به کرونا در خوزستان بوده است.

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به خوزستان گفت: برگزاری هر گونه آیین برای عید فطر یا عروسی و عزاداری و تجمع در هر نقطه بیش از چند نفر که تماس نزدیک ایجاد می نماید مهمترین عامل انتشار بیماری است.

متاسفانه در 24 ساعت گذشته نیز آمار ویروس کرونا به بالاترین حد خود رسید که بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نمایان شدن آثار اولیه توجه نکردن به توصیه های بهداشتی در روزهای منتهی به عید فطر است.

برای جلوگیری از ناپایدار شدن شرایط انتشار ویروس کرونا در خوزستان، ادارات، بانک ها و اصناف غیر ضروری از دوشنبه تا خاتمه هفته گذشته در 9 شهرستان خوزستان شامل باوی، هویزه، اهواز، حمیدیه، هندیجان، دزفول، شوشتر، کارون و مسجدسلیمان تعطیل شدند و 16 شهرستان شامل اهواز، کارون، باوی، رامهرمز، مسجد سلیمان، هفتکل، حمیدیه، دشت آزادگان، ماهشهر، هندیجان، دزفول، شوش، شوشتر، گتوند، آبادان و خرمشهر نیز تا دوشنبه هفته جاری تعطیل بودند.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تا به امروز به بیش از 200 کشور سرایت نموده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 9783

به "خبرنگاران تعداد آزمایشگاه های تشخیص کرونا در خوزستان به هفت واحد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد آزمایشگاه های تشخیص کرونا در خوزستان به هفت واحد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید