جیمز کومی: امیدوارم ترامپ استیضاح نشود

به گزارش بانیما، مدیر سابق اف بی آی به تازگی ابراز امیدواری کرد، دونالد ترامپ استیضاح نشود؛ او می گوید مردم باید 16 ماهِ باقی مانده از دوران ریاست ترامپ را تحمل کنند.

جیمز کومی: امیدوارم ترامپ استیضاح نشود

جیمز کومی، مدیر سابق سازمان اف بی آی، طی سخنانش در شبکه کی سی آر اِی آمریکا گفت نظر به اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، طبق گزارش رابرت مولر (مامور ویژه تحقیقات در پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا) رفتاری عمیقا نگران کننده مرتکب شده، تصمیم گیری بر سر استیضاح ترامپ به کنگره مربوط است.

این مقام سابق اطلاعاتی می گوید: به عنوان یک شهروند، امید دارم که ترامپ استیضاح نگردد، زیرا معتقدم مردم آمریکا نباید به همین راحتی از مسئولیتی که در انتخاب او داشته اند، شانه خالی کنند؛ همچنین [در صورت وقوع این موضوع] بسیاری از حامیان او فکر می کنند نوعی کودتا رخ داده است.

کومی افزوده که مردم آمریکا باید مسئولیت را متوجه خود بدانند و بر سر ادامه کار رئیس جمهوری تصمیم بگیرند.

او گفت: ما به یک نقطه عطف نیاز داریم و استیضاح باعث می گردد از این دور بمانیم، ما باید نشان دهیم چه چیزی برایمان اهمیت دارد.

این مقام سابق، سال گذشته در اظهار نظری مشابه گفته بود در حین ادامه تحقیقات رابرت مولر، نمی خواهد ترامپ استیضاح گردد و رای مجدد مردم را برای این کار مطلوب شمرده بود.

حال در پی انتشار گزارشاتی درخصوص درخواست ترامپ از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق در مورد پسر جو بایدن (معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا)، شمار اعضای دموکرات مجلس نامیندگان آمریکا که خواستار استیضاح ترامپ هستند، رو به افزایش گذاشته است.

مقرر شده تا امروز (چهارشنبه) لایحه ای در مجلس کنندگان به رای گذاشته گردد و اقدامات ترامپ محکوم گردد.

کومی در سال 2017 و پس از آنکه اف بی آی تحقیقات خود در موضوع روابط ترامپ با روسیه را آغاز کرد، توسط این رئیس جمهوری برکنار شده بود.

آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس کنندگان به تازگی گفت فردی که طرح شکایت علیه افشاگری ترامپ در مکالمه تلفنی او با زلنسکی را ارائه داده بود، خواستار صحبت با این اعضای این کمیته است و این شهادت طی همین هفته انجام می گیرد. ، ایسنا

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5173

به "جیمز کومی: امیدوارم ترامپ استیضاح نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیمز کومی: امیدوارم ترامپ استیضاح نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید