جزئیات افزایش قیمت کالاها در چند ماه اخیر

به گزارش بانیما، خبرنگاران:گزارش های رسمی از این حکایت دارد که در سه ماه ابتدایی شیوع ویروس کرونا، تحت تاثیر تبعان این ویروس قیمت ها از 24.5 تا 27 درصد افزایش یافته است.

جزئیات افزایش قیمت کالاها در چند ماه اخیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین از تبعات شیوع ویروس کرونا تغییراتی در فعالیت بخش هایمختلف کسب و کار، درآمد و هزینه های و به تبع آن تغییر در قیمت ها بود؛ به طوری که بخشی از افزایش قیمتی که طی مدت اخیر در قیمت ها اتفاق افتاده را ناشی از تبعات کرونا و تاثیرگذاری آن بر کسب و کار اعلام می نمایند.

این در حالی است که آنالیز که از سوی پژوهشکده آمار ایران در رابطه با تاثیرگذاری ویروس کرونا در بخش های مالی صورت گرفته، از این حکایت دارد که در اسفند و فروردین ماه در کل بخش های کسب و کار تا 24.5 درصد افزایش قیمت وجود داشته است که در همین دوره 22 درصد کسب و کارها با کاهش قیمت و 53.5 درصد نداشته اند.

در اردیبهشت ماه نیز در 28 درصد کسب و کار افزایش قیمت، 20.2 درصد کاهش و برای 51.9 درصد بدون تغییر بوده که نشان می دهد در اردیبهشت ماه فرایند افزایشی قیمت بیشتر شده است.

بر اساس این گزارش عمده علت تغییرات قیمت در کل بخش های کسب و کار، تغییر قیمت مواد اولیه با 33.3 درصد در اسفندماه و فروردین ماه و تغییر تقاضا با 22.3 درصد در اردیبهشت ماه بوده است.

در حوزه های مختلف مالی در خدمات، در فروردین ماه و اسفندماه 25 درصد افزایش قیمت، صنعت و معدن 22.2 و کشاورزی 28.3 درصد ثبت شده است، اما در اردیبهشت ماه رشد قیمت ها در خدمات به 27.3، صنعت و معدن 27 و کشاورزی تا 32.1 درصد می رسد.

تاثیرگذاری کرونا در بخش های مختلف مالی

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10617

به "جزئیات افزایش قیمت کالاها در چند ماه اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش قیمت کالاها در چند ماه اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید