ترکیه: رابطه ما با آمریکا فراحزبی است، اولویت ترکیه عضویت کامل در اتحادیه اروپاست

به گزارش بانیما، وزیر خارجه ترکیه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: رابطه محبت آمیز بین رئیس جمهوری ما و ترامپ حتی در مشکل ترین زمان هم به اثبات رسیده است. ما رویکرد صادقانه خود را در روابطمان با آمریکا نشان می دهیم فارغ از اینکه چه کسی پیروز این انتخابات می گردد.

ترکیه: رابطه ما با آمریکا فراحزبی است، اولویت ترکیه عضویت کامل در اتحادیه اروپاست

با ما سفر کنید و با لحظه آخری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه همچنین به ارزیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخت و گفت: ما نمی خواهیم کشوری به این شکل دچار تشکیک گردد و در جامعه تفرقه به وجود بیاید.

وی اضافه کرد: در آمریکا بعضی از ایالت ها هنوز انتخابات در جریان است. بعضی به صورت پستی و بعضی به صورت حضوری آرای خود را اعلام نموده اند. فکر می کنیم که شمارش آرا یک یا دو روز ادامه پیدا می نماید. امیدواریم که فرایند شمارش آرا به صورت شفاف و دموکراتیک صورت گیرد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین گفت: همه ما به ویژه مردم آمریکا باید به نتایج این انتخابات احترام بگذارند. ما با دولت های دموکرات و جمهوری خواه کار نموده ایم. ما روابط خود را با آمریکا فرا حزبی می دانیم.

چاووش اوغلو همچنین به مسائلی چون بیگانه هراسی، پوپولیسم، نژادپرستی و اسلام هراسی در اروپا اشاره نمود و به همتایانش در فرایند همکاری جنوب شرق اروپا گفت، فرایند یکپارچه سازی اتحادیه اروپا برای توسعه بسیاری از کشورهای منطقه اولویت بود.

وی اضافه کرد، ترکیه امیدوار است که این اتحادیه پیروز باشد و با ایده های خود همراه گردد. آنکارا امیدوار است که اتحادیه اروپا به جای آنکه متمایز باشد، وحدت داشته باشد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین گفت، اولویت استراتژیک ترکیه دستیابی به عضویت کامل در اتحادیه اروپا است و اتحادیه اروپا را به چشم انداز و پایبندی به اصول و تعهدات خود فراخواند.

وی همچنین به مساله پاندمی سراسری کرونا در دنیا اشاره نمود و گفت، همه از اهمیت همکاری منطقه ای و بین المللی در این باره مطلع هستند.

وزیر خارجه ترکیه همچنین به صورت جداگانه روز پنجشنبه با وزیر خارجه صربستان و معاون اول نخست وزیر کوزوو نیز پیش از این نشست در آنتالیا ملاقات کرد و پس از ملاقات با معاون اول نخست وزیر کوزوو در توئیتی نوشت: ما درباره مسائل دو جانبه و منطقه ای تبادل نظر کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12732

به "ترکیه: رابطه ما با آمریکا فراحزبی است، اولویت ترکیه عضویت کامل در اتحادیه اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: رابطه ما با آمریکا فراحزبی است، اولویت ترکیه عضویت کامل در اتحادیه اروپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید