ترامپ امروز علیه شبکه های اجتماعی فرمان اجرایی صادر می نماید

به گزارش بانیما، خبرنگاران نوشت: سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه درباره شبکه های اجتماعی فرمان اجرایی صادر می نماید.

ترامپ امروز علیه شبکه های اجتماعی فرمان اجرایی صادر می نماید

به نقل از نشریه آمریکایی هیل، کیلی مک اننی سخنگوی کاخ سفید، به خبرنگاران گفت امروز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فرمان اجرایی در مورد شبکه های اجتماعی امضا خواهد نمود. هرچند این سخنگو در ادامه توضیحات بیشتری درباره این خبر ارائه نکرد. معین نیست بدون تصویب کنگره ترامپ چه گامی می تواند برای محدود ساختن شبکه های اجتماعی بردارد.

این خبر پس از اختلافات چند روزه ترامپ با توئیتر اعلام می گردد.توئیتر روز سه شنبه برای اولین بار به توئیت های رئیس جمهور آمریکا برچسب صحت یابی زد. روز سه شنبه ترامپ در توئیتی مدعی شده بود چنانچه در کالیفرنیا انتخابات به وسیله پست انجام گیرد این عمل منجر به تقلب در انتخابات خواهد شد.توئیتر در واکنش به آن یک برچسب با این محتوی حقایق مربوط به رای گیری به صورت پستی را دریافت کنیدبه دو توئیت رئیس جمهور آمریکا اضافه نمود.این برچسب کاربران را به صفحه ای می داد که نشان می داد ادعای رئیس جمهور آمریکا اثبات نشده است.

ترامپ و طرفداران او بلافاصله به این موضوع واکنش نشان دادند و توئیتر و سایر شبکه های اجتماعی را به تعصب علیه محافظه کاران متهم کردند،بدون آنکه شواهد مستدلی در این زمینه ارائه نمایند. ترامپ توئیتر را به خاموش کردن آزادی بیان متهم و بعد هم تهدید کرد این شبکه های اجتماعی را خواهد بست. در گام بعدی ترامپ قول داد علیه توئیتر اقدام بزرگی انجام خواهد داد. او در خاتمه یکی از توئیت هایش نوشت: این ها دارند کاملا دیوانه می شوند. در ادامه بیشتر خواهید شنید!

رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در شبکه فیسبوک هم پست مشابهی درباره ارسال برگه های رای به وسیله پست منتشر کرد، اما فیسبوک برچسبی به آن اضافه نکرد. ارزش سهام توییتر و فیسبوک در معاملات روز چهارشنبه بازار بورس نیویورک کمی کاهش یافت.

این نخستین بار نیست که ترامپ با توئیتردچار مشکل می گردد،او بارها این شبکه اجتماعی را متهم نموده که علیه محافظه کاران عمل می نماید.بنا برگزارش ها،دولت ترامپ دستورالعمل اجرایی را با عنوانمحافظت از آمریکایی ها در برابر سانسور آنلاین در سال 2019 تهیه نموده است، این دستورالعمل به کمیسیون ارتباطات فدرال اجازه می دهد تا نحوه تفسیر بخش 230 قانون شأن ارتباطات را تغییر دهد.

2323

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 9815

به "ترامپ امروز علیه شبکه های اجتماعی فرمان اجرایی صادر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ امروز علیه شبکه های اجتماعی فرمان اجرایی صادر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید