ایران در زمینهٔ رشد علمی رتبه 15 دنیا را دارد

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران، منصور غلامی بعدازظهر دوشنبه در آئین افتتاح طرح های عمرانی دانشگاه دامغان بابیان اینکه ایران رتبه 15 درزمینهٔ رشد و توسعه علمی در سطح دنیا دارد، تاکید نمود: کسب رتبه های بین المللی نشان از حاصل دسترنج اساتید و دانشجویان در مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی دارد و امروز مفتخریم که عنوان کنیم جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی برآمده از اعتقادات مذهبی و حامی علم و دانش دارای تعداد توجهی مراکز آموزش عالی در شهرها و استان های کشور است که باهدف آموزش و تربیت نیروی انسانی به خصوص برنامه ششم توسعه وزارت علوم، گام های اساسی را به سمت رشد علمی دانشگاه ها برداشته است.

ایران در زمینهٔ رشد علمی رتبه 15 دنیا را دارد

وی در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه در سال های اخیر، نگاه خیرّان برای رشد و توسعه دانشگاه های سراسر کشور کمک یار وزارت علوم بوده است، تاکید نمود: با همراهی خیران می توانیم به رشد و توسعه دانشگاه ها کمک کنیم.

رشد علمی ایران چشم گیر است

وزیر علوم همچنین گفت: دانشگاه دامغان با داشتن فضا و معماری بسیار خوب یکی از دانشگاه های نمونه و الگو در سطح کشور است از سوی دیگر باید گفت رشد و توسعه آموزش عالی در سطح دانشگاه های سطح کشور مانند دامغان، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دقت پیگیری می گردد و در راستای برطرف نقاط ضعف گام برمی داریم.

غلامی با بیان اینکه رشد و توسعه فضاهای آموزش در ایران عالی است که این مهم فرصتی مناسب را برای تحصیل دانشجویان به وجود آورده است، ابراز داشت: نیروی انسانی عنصری مهم برای رشد جامعه است و تحصیل کردگان در مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها صاحبان دانش و تربیت محسوب می شوند لذا باید گفت کشور ما درزمینهٔ توسعه علمی از رتبه خوبی برخوردار است که به برکت جمهوری اسلامی و با دستاوردهای پیشرفته مهیا گردیده است.

ایجاد واحدهای شبکه ای در دانشگاه های کشور

عضو کابینه دوازدهم همچنین گفت: واحدهای شبکه ای در مراکز آموزش عالی وزارت علوم و تحت نظر دانشگاه ها باهدف هم افزایی علمی و تبادل فناوری ایجاد می گردد و بر همین اساس معتقد هستیم که با ایجاد این شبکه دانشگاهی می توانیم نقاط ضعف علوم دانشگاهی را شناسایی و در راستای حل آن اقدام کنیم.

غلامی درباره دانشگاه دامغان نیز گفت: این دانشگاه می تواند الگوی خوبی برای مراکز آموزش عالی باشد و ما امیدواریم زمینه ایجاد مرکز رشد و فناوری دانشگاه دامغان نیز به زودی فراهم گردد اما باید توجه داشت که در کنار ایجاد این مرکز می بایست به منابع غنی و قوی کشاورزی و گردشگری دامغان نیز توجه گردد تا با همه این امکانات و ظرفیت ها دیگر نگران اشتغال جوانان نباشیم.

وی اضافه کرد: یکی از مزیت های خوب مراکز رشد فناوری در دانشگاه ها، فراهم کردن دفتر تجهیزات و امکانات زیر بنایی و اعطلای تسهیلات ارزان قیمت است.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 293

به "ایران در زمینهٔ رشد علمی رتبه 15 دنیا را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در زمینهٔ رشد علمی رتبه 15 دنیا را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید