اکثر مرجان های خلیج فارس حالت سفیدی به خود گرفته اند، محیط زیست قربانی توسعه نشود

به گزارش بانیما، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: طبق تفاهم اجرا شده در جهت توسعه شمال استان بوشهر، محیط زیست قربانی توسعه نشود و توسعه بدون لطمه به محیط زیست صورت بگیرد.

اکثر مرجان های خلیج فارس حالت سفیدی به خود گرفته اند، محیط زیست قربانی توسعه نشود

به گزارش خبرنگاران، عیسی کلانتری پنجشنبه شب در بدو ورود به استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگاران درباره هدف خود از این سفر عنوان کرد: برای بررسی وضعیت شمال استان و راه اندازی منطقه ویژه به بوشهر آمده ام تا بلایی مثل عسلویه بر سر منابع طبیعی و محیط زیست استان بوشهر نیاید.

وی اضافه کرد: این مصوبه تقریبا نهایی شده است اما طبق تفاهم صورت گرفته در راستا توسعه شمال استان بوشهر، محیط زیست نباید قربانی توسعه شود و توسعه بدون لطمه به محیط زیست صورت بگیرد.

کلانتری با اشاره به تاثیر آلودگی های نفتی در خلیج فارس اظهار کرد: متاسفانه با توجه به بیشترین تراکم کشتی های نفتی در خلیج فارس و بیشترین چاه های نفت و گاز و تخلیه نفتکش ها و بارگیری آنها و همچنین هوای گرم خود منطقه و وضعیت گرمایش در دو سال اخیر محیط زیست دریا شدیدا به هم ریخته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شرح داد: در خلیج فارس تقریبا اکثر مرجان ها حالت سفیدی به خود گرفته اند، لازم است که کشورهای پیرامون خلیج فارس با هم به این مسئله توجه داشته باشند، اما مسائل سیاسی و اختلافات سبب شده که محیط زیست خلیج فارس قربانی شود.

وی خاطرنشان کرد: یک کنوانسیون بین المللی در خلیج فارس به مرکزیت کویت تشکیل شده ولی به علت اختلافات سیاسی فعلی بین کشورهای حوزه خلیج فارس فعلا فعال نیست و بستگی به این دارد که هر کشوری چقدر بتواند محیط زیست خود و محیط دریا را حفظ کند.

عیسی کلانتری یادآور شد: ایران بیش از کشورهای دیگر به محیط زیست دریا و خلیج فارس توجه دارد، امیدوارم کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس هم ضوابط محیط زیستی را رعایت کنند.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5863

به "اکثر مرجان های خلیج فارس حالت سفیدی به خود گرفته اند، محیط زیست قربانی توسعه نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکثر مرجان های خلیج فارس حالت سفیدی به خود گرفته اند، محیط زیست قربانی توسعه نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید