اطلاعیه مرکز افتا درباره حادثه سایبری حمله به سامانه هوشمند کارت سوخت کشور

به گزارش بانیما، مرکز افتای ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه ای درباره حادثه سایبری حمله به سامانه هوشمند کارت سوخت کشور، درباره این حادثه شرح داد.

اطلاعیه مرکز افتا درباره حادثه سایبری حمله به سامانه هوشمند کارت سوخت کشور

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، مرکز مدیریت راهبردی افتا در پی حادثه سایبری حمله به سامانه هوشمند کارت سوخت کشور در اطلاعیه ای اعلام نمود:

بلافاصله پس از رصد این اختلال، گروه های رسیدگی به حادثه، تشکیل شدند و برنامه ریزی برای بازیابی خدمت، شناسایی و رصد دلیل حمله انجام شد.

در چارچوب این برنامه ریزی و با کوشش های صورت گرفته در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، تا به امروز بخشی از صندلی های توزیع سوخت به مدار بازگشته اند و اقدمات لازم برای بازگرداندن دیگر صندلی ها به چرخه توزیع همچنان ادامه دارد.

بازگردانی صندلی های سوخت به چرخه توزیع در سریع ترین زمان ممکن، نشان از توانمندی های سایبری کشور و کوشش همدلانه دستگاه های مرتبط است.

مرکز مدیریت راهبردی افتا در پی انجام مداوم رصدهای امنیت سایبری خود، در صبح روز سه شنبه چهارم آبان 1400 اختلال اتفاق افتاده را در سامانه هوشمند کارت سوخت مشاهده نموده و بلافاصله برای رسیدگی به آن اقدام نموده است.

اطلاع رسانی تکمیلی درباره چگونگی این حمله سایبری، پس از انجام آنالیز های فنی و کارشناسی مرکز مدیریت راهبردی افتا انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 18019

به "اطلاعیه مرکز افتا درباره حادثه سایبری حمله به سامانه هوشمند کارت سوخت کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه مرکز افتا درباره حادثه سایبری حمله به سامانه هوشمند کارت سوخت کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید