دانش بنیان های حوزه نقشه برداری مغز دستاوردهای خود را نمایش می دهند

به گزارش بانیما، همزمان با سومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران شرکت های دانش بنیان حوزه نقشه برداری مغز محصولات و فناوری های خود را در معرض نمایش می گذارند.

دانش بنیان های حوزه نقشه برداری مغز دستاوردهای خود را نمایش می دهند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدرضا آی رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، برگزاری سومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران را یکی از اقدامات این مرکز در امسال دانست و بیان نمود: این رویداد با هدف ایجاد همگرایی هرچه بیشتر، به روزرسانی و ارتقاء سطح آگاهی پژوهشگران و محققان در حوزه علوم و فناوری های شناختی به ویژه نقشه برداری مغز با حضور متخصصان این حوزه برگزار می گردد. همچنین با توجه به برگزاری پیروز دروه های گذشته، با برگزاری سومین دوره در کوشش هستیم با تمرکز بیشتر بر مباحث علمی مشترک در این زمینه بار دیگر بتوانیم نیازهای پژوهشی و پتانسیل های موجود در کشور را به اساتید، دانشجویان و محققان معرفی کنیم و در بهره برداری هرچه بهتر از آن سهیم باشیم.

آی ادامه داد: سومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران به عنوان بزرگترین رویداد نقشه برداری مغز کشور با برگزاری کارگاه ها، پنل های تخصصی و سمینارهای جانبی در راستای بهره مندی پژوهشگران این حوزه و همگرایی این دانش بتواند بستری مفید را برای علاقه مندان فراهم آورد.

به گفته رئیس سومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران، در راستای ایجاد انگیزه در پژوهشگران و فناوران این حوزه برای بومی سازی تجهیزات و فناوری های نقشه برداری مغز همزمان با این سمپوزیوم، دومین جشنواره پژوهش و فناوری نقشه برداری مغز نیز برگزار می گردد. این رویداد فرصتی را برای شرکت های دانش بنیان حیطه نقشه برداری مغز فراهم می نماید تا محصولات و فناوری های خود را معرفی نموده و به عرصه ظهور بگذارند. امیدواریم این رویداد نیز بتواند گامی در راستای ترویج و شناسایی علوم شناختی به ویژه نقشه برداری مغز بردارد. همچنین نشست دبیران و اعضای شاخه دانشجویی نقشه برداری مغز ایران نیز در حاشیه این رویداد برگزار می گردد که عضویت در شاخه دانشجویی نقشه برداری مغز ایران برای تمامی علاقه مندان آزاد است.

سومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران با اهداف متفاوتی از جمله ارائه به روزترین اطلاعات حوزه نقشه برداری مغز، تبادل افکار متخصصان این حیطه، معرفی تکنولوژی های برتر مرتبط در داخل کشور و همچنین توسعه و ترویج بیش از پیش دانش نقشه برداری مغز در سطح کشور 11 و 12 اردیبهشت ماه 1398 توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می گردد.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان در حوزه علوم و فناوری های شناختی و نقشه برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 2551

به "دانش بنیان های حوزه نقشه برداری مغز دستاوردهای خود را نمایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان های حوزه نقشه برداری مغز دستاوردهای خود را نمایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید