ادعای فرانسه درباره بازداشت شهروندش در ایران

به گزارش بانیما، فارس نوشت: وزیر امور خارجه فرانسه گفته با ایران درباره شرایط مربوط به یک شهروند این کشور که ماه اکتبر در جزیره کیش دستگیر شده در تماس است.

ادعای فرانسه درباره بازداشت شهروندش در ایران

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه گفته با ایران درباره شرایط مربوط به یک شهروند این کشور که ماه اکتبر در جزیره کیش به دلیل امضای یک قرارداد غیرقانونی در امور معدنی دستگیر شده در تماس است.

به نوشته رویترز، نلی ارین-کامبرول، یک تاجر زن 59 ساله برای انجام وظایف تجاری خود در زمینه واردات-صادرات به کیش سفر نموده بود و بازداشت او به حال، علنی نشده بود.

لودریان در جمع قانونگذاران فرانسه گفت: او به جزیره کیش رفت که جزو خاک ایران است و فاصله چندانی با دوبی ندارد. او دستگیر شده و از 21 اکتبر 2018 به دلیل امضای یک قرارداد غیرقانونی و انجام سفر غیرمجاز در زندان است.

طبق نوشته رویترز، جزئیات مربوط به دستگیری این شهروند فرانسه اولین بار هفته گذشته افشا شد که دوست و همکار او به رسانه های محلی گفت وی به دلیل خرید غیرقانونی طلا بعد از سفر به کیش برای مذاکره بر سر یک قرارداد امور معدنی، بازداشت شده است.

دوست این شهروند فرانسوی مدعی شده مقام های ایرانی برای آزادی وی درخواست 40 هزار یورو نموده است.

لودریان از ارائه جزئیات بیشتر درباره این پرونده خودداری نموده است.

وی درباره شهروند بازداشت شده فرانسوی گفت: کارکنان بخش کنسولی توانسته اند چندین بار با ایشان دیدار نمایند و درباره وضعیت وی بسیار نگران هستند.

وزیر خارجه فرانسه گفت: با خانواده ایشان و مسئولان ایرانی در تماس هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که وضعیت او، ضمن احترام به قوانین ایران، بهبود پیدا می نماید.

49311

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1900

به "ادعای فرانسه درباره بازداشت شهروندش در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای فرانسه درباره بازداشت شهروندش در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید