احیای دوباره سهم نوکیا در بازار موبایل

به گزارش بانیما، نوکیا پیروز شده است فروش گوشی های هوشمند خود را به 4.8 میلیون دستگاه در سه ماهه دوم سال 2019 برساند و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 800 هزار دستگاه موبایل بیشتر بفروشد.

احیای دوباره سهم نوکیا در بازار موبایل

به گزارش خبرنگاران، شرکت اچ دی ام گلوبال که به منظور احیای نوکیا حق فروش محصولات و گوشی های این شرکت را در سال های اخیر خریداری نموده است، به تازگی با انتشار گزارش اقتصادی و عملکرد نوکیا در بازارهای دنیای فروش گوشی های هوشمند اعلام نموده است که این شرکت فنلاندی توانسته است در دومین فصل 2019 میزان فروش گوشی های خود را به 4.8 میلیون دستگاه برساند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 2018 که بر روی چهار میلیون ایستاده بود، 800 هزار دستگاه افزایش پیدا نموده است.

بر اساس جدول زیر که از سوی موسسه تحقیقاتی و آماری کانترپوینت منتشر شده است، سهم نوکیا از بازارهای دنیای فروش موبایل بدین ترتیب از 1.1 درصد در فصل دوم سال 2018 به 1.3 درصد در فصل دوم 2019 رسیده است.

افزایش سهم نوکیا در بازارهای دنیای فروش موبایل و همچنین تعداد دستگاه های فروخته و عرضه شده در دنیا از سوی این غول تکنولوژی که روزگاری بر بازار موبایل تمامی کشورهای دنیا سلطه داشت، نشان دهنده عملکرد مناسب و اتخاذ سیاست گذاری های به موقع از سوی شرکت اچ ام دی گلوبال است که توانست در عرض مدت چند سال، فروش نوکیا را که تقریبا به صفر رسیده بود، باری دیگر احیا کند و به تعبیر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، تبدیل به فرشته نجات نوکیا شود.

بر اساس جدول بالا، تقریبا می توان گفت که بیشتر برندها و شرکت های تولیدکننده موبایل بجز اپل و ال جی، سهم خود را در بازارهای دنیای افزایش داده اند در این میان، شرکت چینی اوپو نیز بدون هیچ تغییری نسبت به مدت مشابه سال قبل، سهم خود را در 8.1 درصد نگه داشته است.

عملنمودهای نوکیا در یک سال گذشته به وضوح نشان می دهد که این شرکت خوش نام و آوازه فنلاندی میخواهد باری دیگر به روزهای درخشان و پرفروغ خود در بازار گوشی های همراه باز شود و در صدر فهرست برترین و پرفروش ترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند جای گیرد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که نوکیا تصمیم گرفته است به جمع پنج سازنده برتر گوشی های هوشمند در دنیا بپیوندد و بدین ترتیب خود را از خطر ورشکستگی و خروج از میدان رقابت تنگاتنگی که میان تولیدکنندگان گوشی های هوشمند در گرفته است، برهاند. البته این امر در حالی میسر می شود که نوکیا همچون بسیاری از شرکت ها بازار هیچ کشوری را نادیده نگیرد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 4044

به "احیای دوباره سهم نوکیا در بازار موبایل" امتیاز دهید

1 کاربر به "احیای دوباره سهم نوکیا در بازار موبایل" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای دوباره سهم نوکیا در بازار موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید