آمریکا کاری برای ما نکرده است، فرانسه و چین و روسیه را داریم

به گزارش بانیما به نقل از النهرین، علی الغانمی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق به تصمیم ائتلاف بین المللی برای کاهش تحرکاتش در عراق واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد که نیروهای عراقی بهره ای از این ائتلاف نبرده اند.

آمریکا کاری برای ما نکرده است، فرانسه و چین و روسیه را داریم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

وی اضافه کرد: تحولات شتابزده، تاثیر منفی بر روابط آمریکا و عراق خواهد گذاشت. تعلیق آموزش نیروهای عراقی امتناع از توافق استراتژیک است. کاهش عملیات ائتلاف بین المللی نتیجه طبیعی اقدامات اخیر آمریکا علیه حشد شعبی و شانه خالی کردن از توافق میان دو کشور است.

الغانمی گفت: عراق استفاده ای از آمریکا در زمینه آموزشی جز در امور فنی ساده نکرده است. از سویی آموزش نیروهای عراقی با پول عراقی ها اجرا شده است و ما در ازای آن پول می دهیم. عراق می تواند این(آموزش نیروهای عراقی) را از جانب دیگران از جمله فرانسه، چین و روسیه هم کسب کند.

از سوی دیگر عبدالکریم خلف، سخنگوی عادل عبدالمهدی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز شنبه توضیح داد که نیروهای ائتلاف بین المللی تحت امر آمریکا اجازه ندارند جز با موافقت فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، دست به هیچ اقدامی بزنند.

وی گفت: ما جایگزین هایی برای آموزش نیروهای مسلحمان داریم.

لازم به ذکر است که ائتلاف بین المللی از تعلیق آموزش نیروهای عراقی و کاهش تحرکات خود در عراق به دلایل امنیتی خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6557

به "آمریکا کاری برای ما نکرده است، فرانسه و چین و روسیه را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا کاری برای ما نکرده است، فرانسه و چین و روسیه را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید