آخرین شرایط آموزش حضوری مدارس در پیک امیکرون

به گزارش بانیما، تهران (پانا) - مدیر دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت وقتی دانش آموز به طور کامل در کلاس های درس حضور نداشته باشد و تحت آموزش معلم به شیوه حضوری قرار نگیرد افت یادگیری اتفاق می افتد و این نگرانی وجود دارد که همه نظام های آموزشی دنیا با آن روبه رو هستند.

آخرین شرایط آموزش حضوری مدارس در پیک امیکرون

به گزارش ایلنا، عباس سلطانیان مدیر دفتر آموزش ماز طریقه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره ارزیابی از شرایط امتحانات دی ماه دانش آموزان ماز طریقه گفت: دانش آموزان از اسفندماه سال 98 به بعد، به جز دو پایه نهم و دوازدهم که امتحانات آنها در خرداد ماه حضوری برگزار گشت، مابقی پایه ها به شیوه استفاده از ارزشیابی در فضای مجازی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: بعد از بازگشت دانش آموزان به مدرسه از ابتدای سال تحصیلی، این نگرانی وجود داشت که دانش آموزان بعد از گذراندن دوره آموزش های مجازی، وقتی می خواهند در امتحانات حضوری شرکت کنند ترس داشته باشند، از طرفی عده ای از دانش آموزان در کلاس درس به شکل حضوری بودند و عده ای دیگر در زمان دیگری به صورت غیر حضوری از آموزش معلم استفاده کردند.

سلطانیان تاکید کرد: این مسایل به یادگیری دانش آموزان آسیب می زند و موجب می شود یادگیری دانش آموزان آن طوری که شایسته بوده، انجام نشود.

مدیر دفتر آموزش ماز طریقه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: طبیعتاً وقتی که دانش آموز به طور کامل در کلاس های درس حضور نداشته باشد و تحت آموزش معلم به شیوه حضوری قرار نگیرد ما انتظار داریم افت یادگیری اتفاق بیفتد و این نگرانی هست که همه نظام های آموزشی دنیا با آن روبرو هستند.

سلطانیان در ادامه خاطرنشان کرد: همکاران ما خیلی تلاش کردند این آسیب ها را به حداقل برسانند و مهمترین راهکاری که در این زمینه وجود داشت، استفاده حداکثری از زمان حضور دانش آموزان در کلاس های درس بوده است. بازدیدهای میدانی ما از مدارس، تماس هایی که به طور مستقیم و غیر مستقیم با مدارس و به خصوص دبیران داشتیم نشان از همین امر داشت.

وی اشاره کرد: دبیران ما اعلام می کنند که امتحانات نیمسال اول نشان دهنده این است که دانش آموزان با یک افت یادگیری به خصوص در مطالبی که مربوط به سنوات قبل است و پیش نیاز درس هایی که امسال دانش آموز باید یاد بگیرد، روبرو شده اند.

مدیر دفتر آموزش ماز طریقه نظری وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر تلاش جهت کاهش آسیب های ناشی از یادگیری گفت: تمام تلاش وزارت آموزش و پرورش مبنی بر این بوده که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و ضوابطی که ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرده است، بتواند حضور حداکثری دانش آموزان را در مدرسه داشته باشد تا در حد توان بتوانیم این آسیب های پیش آمده را برطرف کنیم.

سلطانیان درباره حضوری یا غیرحضوری بودن کلاس های درس مقاطع ماز طریقه گفت: تصمیم گیری در رابطه با حضوری و مجازی بودن آموزش برای دانش آموزان ماز طریقه از طریق ستاد مقابله با کرونا اعلام شده، بدین گونه که آن ها به ستادهای استانی خود خاطرنشان کرده اند؛ با توجه به شرایطی که در سطح هر استان وجود دارد برنامه لازم را برای مدارس خود اعلام کنند.

مدیر دفتر آموزش ماز طریقه نظری وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: اکنون در برخی ستادهای استانی کشور اعلام شده که در برخی نقاط یک هفته و در برخی نقاط حتی بیشتر از این زمان، آموزش مجازی را در نظر بگیرند. با توجه به شیوع امیکرون، یک تا دو هفته کلاس ها باید به شکل غیرحضوری باشد تا از شدت شیوع بیماری کاسته شود. ما اکنون به صورت کلی در سطح کشور هیچ چیزی را به صوت کلی اعلام نکرده ایم، ولی ستاد مقابله با کرونا مصوب کرد که ستادهای استانی بر اساس شیوع امیکرون در استان تصمیم گیری کرده و این تصمیم گیری را به مدارس خود ابلاغ کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 19447

به "آخرین شرایط آموزش حضوری مدارس در پیک امیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط آموزش حضوری مدارس در پیک امیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید