آب شرب هم گران شد، افزایش 15 تا 70 درصدی تعرفه آب!

به گزارش بانیما، سخنگوی صنعت آب گفت: تعرفه های آب شرب به گونه ای از ابتدای امسال تغییر نموده است که برای کم مصرف ها مشوق مالی و برای پرمصرف ها تا 70درصد افزایش تعرفه اعمال می گردد.

آب شرب هم گران شد، افزایش 15 تا 70 درصدی تعرفه آب!

به گزارش تسنیم، فیروز قاسم زاده، سخنگوی صنعت آب در جمع خبرنگاران گفت: تعرفه آب شرب برای مشترکانی که تا نصف الگو مصرف دارند، نسبت به سال گذشته کاهش داشته است که این اقدام مشوقی برای کم مصرف ها است.

وی اضافه کرد: برای مشترکانی که از نصف الگو تا الگو مصرف آب دارند، در امسال افزایش تعرفه 15 درصدی خواهند داشت.

سخنگوی صنعت آب با بیان اینکه برای افزایش مصرف بیش از الگو، به ازای هرمترمکعب مصرف بیشتر، تعرفه متفاوت خواهد بود، گفت: برای مشترکانی که بیش از الگو مصرف آب دارند، تا 70 درصد افزایش تعرفه اعمال خواهد شد که این افزایش 70 درصدی تعرفه برای پرمصرف ها و بیشترین پله های مصرف خواهد بود.

وی اضافه کرد: بارندگی های کشور در سال آبی جاری، با وجود رشد 5 درصدی نسبت به اندازه بارش ها در زمان مشابه سال آبی گذشته، نسبت به میانه درازمدت، 16 درصد کاهش داشته است.

قاسم زاده با بیان اینکه بارش های سال آبی جاری تا به امروز به 188 میلیمتر رسیده، گفت: پراکنش بارش ها بسیار نامنظم بوده و در شمال غرب کشور، استان های شمالی و بخشی از فلات مرکزی بارندگی مناسبی نداشته ایم.

وی ادامه داد: در تهران با کاهش 28 درصدی بارش ها نسبت به شرایط نرمال و کاهش 6 درصدی بارش ها نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو ایم؛ بعلاوه اندازه ذخایر سد های 5 گانه تأمین آب شرب تهران درحال حاضر 509 میلیون مترمکعب است که پرشدگی 27 درصد این سد ها را نشان می دهد و نسبت به زمان مشابه سال گذشته که سالی کم آب برای تهران بوده، کاهشی 10 درصدی داشته است.

سخنگوی صنعت آب با بیان اینکه سال گذشته آب 43 هزار مشترک قطع شد و امسال نیز این طرح را در برنامه داریم، گفت: اندازه مشترکان بد مصرف با اجرای طرح برنامه ها از پنج درصد به سه درصد کاهش یافت و کوشش ما این است که تعداد مشترکان پرمصرف بازهم کاهش یابند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1402 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 22610

به "آب شرب هم گران شد، افزایش 15 تا 70 درصدی تعرفه آب!" امتیاز دهید

1 کاربر به "آب شرب هم گران شد، افزایش 15 تا 70 درصدی تعرفه آب!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب شرب هم گران شد، افزایش 15 تا 70 درصدی تعرفه آب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید