7 پارتیشن اداری مناسب برای شرکتها

به گزارش بانیما، امروزه به دلیل هزینه های هنگفت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی استفاده از جدا کننده های فضایی در معماری داخلی مورد اهمیت قرار گرفته است. تاثیری که دکوراسیون داخلی بر نحوه فعالیت های افراد می گذارد، امری اجتناب ناپذیراست. لذا شرکت های مختلفی جهت ساخت و اجرای پارتیشن در دنیا بوجود آمده که با توجه به احتیاج کاربران ، پارتیشن هایی با ابعاد و طرح های مختلف بوجود می آورند. در این مقاله به 7 پارتیشن اداری عالی میپردازیم.

7 پارتیشن اداری مناسب برای شرکتها

چرا باید از پارتیشن اداری استفاده کنیم؟

تا به حال برای شما رخ داده است که برای انجام کاری به سازمان یا اداره ای مراجعه کردید . حال فرض کنید که همه کارکنان در سالن بزرگی بدون جدا نماینده های مخصوص مستقر شدند . با دیدن این منظره حس آشفتگی وسردرگمی در شما بوجود می آید و صدای همهمه و شلوغی کلافتان می نماید . در نتیجه برای تصمیم گیری و اقدام دچار تعلل می شوید .

همواره اولین صحنه ای که در بدو ورود به ساختمان یا سازمانی می بینید دکوراسیون اداری مجموعه می باشد. نحوه ورود شما به مجموعه و تقسیم بندی فضایی آن اولین پرسش جهت ورود به مکان مورد نظر می باشد.

عدم استفاده از پارتیشن اداری در فضاهای یکپارچه ، بی نظمی ، صداهای نا هنجار ، سردرگمی کارکنان و مراجعه نمایندگان را بوجود می آورد لذا برای داشتن فضای کاری بهینه که همه در آن به سهولت و با بازدهی بالایی فعالیت نمایند می توان از پارتیشن اداری استفاده کرد.

مزایای استفاده از دکوراسیون اداری چیست؟

یکی از عوامل مهم در کارآمدی یک شرکت یا سازمان، دکوراسیون اداری آن می باشد زیرا که نقشه مشخصی از فضا با معرفی فعالیت های مربوطه در اختیار مراجعین و کارکنان قرار می گیرد. با استفاده از انواع پارتیشن اداری و ایجاد اتاقهای مجزا، کارمندان نیز نسبت به محیط کاری خود احساس مسئولیت پیدا می نمایند و برتمرکز کاری آنها اضافه نموده می گردد.

استفاده از پارتیشن در دکوراسیون اداری جهت ایجاد اتاق در ساختمان با متراژ پایین قابلیت اجرایی بالایی دارد و با ایجاد ریز فضاهای تعیین هر کارمند در فضای مخصوص به خود در آرامش و راحتی مشغول به کار می گردد. با انتخاب نوع مناسبی ازپارتیشن می توان تاسیسات روکارساختمان که در دید واقع شده است پنهان کرد و بر زیبایی فضا دوچندان اضافه کرد . ازدیگر عوامل تاثیرگذار در یک مکان از نظر آسایش و راحتی، در گردش بودن هوا و تهویه ونور لازم و کافی می باشد. زیرا که کارکنان مدت زمان زیادی را سرکار خودحضور دارند و احتیاجمند نور مناسب و هوای تازه برای حفظ سلامتی هستند.

پارتیشن با ابعاد و طرح های متفاوت بر حسب فضای مورد استفاده آن فراوری می گردد و دارای متریال مختلف مانندچوب، آلومینیوم و شیشه می باشد و دارای دو نوع ثابت و متحرک می باشد . نوع ثابت آن در فضاهای تجاری-اداری و نوع متحرک آن به دلیل قابلیت جابجایی در فضاهای مختلفی مانند مساکن، فضاهای اداری، بیمارستان ها و... قابل استفاده است.

انواع پارتیشن عبارت است از: پارتیشن های تک جداره، دوجداره و شیشه ای، پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن فریملس، پارتیشن چوبی، پارتیشن ام دی اف و ...

پارتیشن شیشه ای:

همانطور که گفتیم فضای کار باید دارای نور مناسب و کافی باشد که همه کارکنان بتوانند در مدت زمان طولانی در آسایش مشغول به کار شوند. در ساخت پارتیشن شیشه ای درصد شیشه بیشتر است، نور به یکسان در فضا حضور دارد و از دید بصری محیط را برای کارکنان و مراجعه نمایندگان چشم نواز می نماید. دیگر نکته در استفاده از پارتیشن شیشه ای این است که در زمان جابه جایی شرکت نیز می توان این پارتیشن ها را جابجا نموده و به مکان جدید انتقال داد.همچنین اگر از شیشه دو جداره استفاده گردد سر و صدای محیط نیز پخش نمی گردد.

پارتیشن ام دی اف:

برای تقسیم بندی واحد خود بهتر است از پارتیشن ام دی اف بهره ببرید زیرا پارتیشن ام دی اف را می توان بعد از نصب از هم جدا نمود و به مکان دیگری منتقل کرد. از دیگر فواید استفاده از پارتیشن ام دی اف می توان به اندازه های مناسب شیت ام دی اف، برش و فرم دهی آسان، دوام و استقامت مناسب و تنوع طرح و رنگ اشاره کرد.

پارتیشن اداری تک جداره از جنس ام دی اف و شیشه ای در اندازه و طرح های متفاوت موجود است و با توجه به احتیاج و سلیقه مشتریان طراحی و ساخته می گردد. ارتفاع این پارتیشن ها قابل تنظیم است و در اندازه های کوتاه، بلند، نیمه بلند ساخته می شوند. این پارتیشن ها دارای دوام و استحکام بالایی می باشند و قابل حمل وجابجایی با هزینه پایین هستند. پارتیشن تک جداره نسبت به حرارت و صوت عایق نیست.

پارتیشن دوجداره:

در سازمان ها و اداراتی که رفت و آمد در آن زیاد می باشد، آلودگی های صوتی فراوان است. به این منظور از پارتیشن دو جداره جهت عایق صوتی برای جلوگیری از سر و صدای محیط می توان استفاده کرد و به دلیل دو جداره بودن استحکام و دوام آن بالا است. معمولاً در پارتیشن اداری دو جداره از شیشه های دو جداره استفاده می گردد.این نوع پارتیشن نیز در ارتفاع های مختلف قابل پیاده سازی است گه ارتفاع پارتیشن در گردش هوای داخل اتاق و خارج از آن مؤثر است.

پارتیشن فریملس:

اگر شما زمان کافی برای تقسیم بندی فضای کاریتان ندارید و می خواهید علاوه بر جداسازی،مکانی زیبا و دلنشین داشته باشید، پارتیشن فریم لس بهترین پیشنهاد می باشد؛ زیرا که نسبت به پارتیشن های دیگر به زمان کمتری در اجرا و فراوری احتیاج می باشد. پارتیشن فریم لس معمولا برای شرکت هایی که دارای فضای باز هستند مناسب می باشد به این دلیل که تماما ازجنس شیشه می باشد و دید بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد همچنین جای کمتری را در هنگام نصب بر روی زمین اشغال می نماید.

پارتیشن شیشه ای با پروفیل آلومینیومی:

در این پارتیشن بندی از آلومینیوم برای فریم بندی و از شیشه به عنوان پر نماینده سطح استفاده می گردد.در این مدل از شیشه های تک جداره، دو جداره و منحنی به صورت مات یا شفاف استفاده می گردد.

پارتیشن چوبی به عنوان یک جدا نماینده در محیط مثال یک دیوار عمل می نماید که دارای دو نوع ثابت و متحرک می باشد. حالت متحرک پارتیشن چوبی به این صورت است که به دلخواه خود قابلیت جابجایی دارد و دارای طراحی های زیبا در رنگها و ابعاد متفاوت می باشد.

با توجه به ضرورت ایجاد پارتیشن در فضای اداری و اثرات مثبتی که بر مجموعه سازمانی می گذارد در صدد آنیم که یکی از بهترین شرکت های پارتیشن بندی در ایران را به شما معرفی کنیم.

شرکت بین المللی پرچین، با استفاده از مهندسین متخصص برخوردار از دانش فنی روز جهان برای سازمان هایی که به دنبال ایجاد تغییر و بهره وری بهترمحیط اداری خود هستند ایده پردازی نموده و کاربردی ترین پروژه ها را اجرا نموده است. پرچین با بیش از دو دهه سابقه درزمینه اجرای بهترین و با کیفیت ترین پارتیشن و دکوراسیون اداری در تهران به عنوان یکی از فراوری نمایندگان و مجریان پیشرو، پارتیشن های شیشه ای اداری در انواع فریم های آلومینیومی طراحی ، فراوری و به بازار عرضه میکند

پارتیشن نمونه پرچین، یکی از اعضای اصلی و معتبر اتحادیه است که با برخورداری از کارخانه مجهز به دستگاه های تمام اتوماتیک، مفتخر به ارائه بهترین، سریعترین و با کیفیت ترین خدمات است . پارتیشن پرچین با چهار راه چاره برای انتخاب درست از پارتیشن اداری، با پارتیشن شیشه ای اداری، پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره شما را هدایت و فضایتان را کاربردی می نماید. قیمت پارتیشن اداری هم بسته به نوع سفارش مشتری و هم با توجه به جنس آن متفاوت است. یکی دیگر از عواملی که می تواند بر قیمت پارتیشن اداری اثر بگذارد؛ امکانات جانبی پارتیشن مورد نظر است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11630

به "7 پارتیشن اداری مناسب برای شرکتها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 پارتیشن اداری مناسب برای شرکتها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید