6 نکته برای کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا

به گزارش بانیما، ایرنا زندگی: سالمندان گروه حساسی هستند که در شرایط خانه نشینی به علت شیوع کرونا بیش از هر گروه سنی در معرض تهدید هستند؛ چه روحی و چه جسمی. ما با توجه به نکاتی می توانیم سلامت آن ها را در این دوره تضمین کنیم.

6 نکته برای کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا

در دوره شیوع کرونا و خانه نشینی، سالمندان در معرض خطر هستند. آن ها از جهاتی وابسته به دیگران هستند و باید تمهیداتی را انجام داد تا آن ها آزار نبینند و در عین حال این دوره را به خوبی پشت سر بگذارند. سالمندان عضوی از خانواده افراد هستند که بدون شک سلامت آن ها به اندازه سایر افراد خانواده اهمیت دارد.

1. از امکانات جایگزین استفاده کنید

فاصله اجتماعی به معنای از دست دادن تمامی ارتباطات اجتماعی نیست. امکانات آنلاین به ما اجازه می دهد که با خانواده و دوستانمان ارتباط داشته باشیم. به آن ها کمک کنید تا چگونگی استفاده از آن را یاد بگیرند و همچنان با دیگران در ارتباط باشند.

2. به رژیم غذایی آن ها توجه کنید

افراد مسنی که به ندرت بیرون می فرایند علاقه خودشان را به غذا نیز از دست می دهند. در طی محدود کردن روابط و خانه نشینی مطمئن شوید که تمام ریز مغذی ها، ویتامین ها و مواد معدنی به بدن آن ها می رسد. دو بار در روز وعده پروتئینی داشتن پیشنهاد می شود.

3. در صورت دیدار از آن ها فاصله بگیرید

در بسکمک از شرایط نمی توانیم به طور کلی به دیدار افراد مسن نرویم، اما در این حالت توصیه به حفظ فاصله بیش از حد معمول و اجتناب از هرگونه ارتباط فیزیکی است.

4. به حجم اخباری که می شنوند توجه داشته باشید

بسکمک از سالمندان در 24 ساعت با چرخه اخبار محاصره می شوند. این شرایط می تواند برای آن ها استرس و اضطراب را به دنبال داشته باشد. مراقب گوش دادن بیش از حد اخبار توسط آن ها باشید.

5. نگذارید احساس تنهایی کنند

در گروه های خانوادگی مجازی بیشتر با آن ها صحبت کنید، عکس بفرستید و نگذارید که احساس تنهایی کنند. در شرایطی که افراد سالمند بیش از گذشته احساس تنهایی می کنند، اقدامات اطرافیان می تواند احساس آن ها را تغییر دهد.

6. توصیه هایی برای سالمندان

این اصول را رعایت کنید تا خود را آلوده به ویروس نکنید:

حداقل 20 ثانیه قبل و بعد از آماده سازی غذا، لمس سطوح و... دستان خود را بشویید. از شلوغی دوری کنید و اگر سرفه یا عطسه می کنید آن را با آرنج خود یا دستمال یکبار مصرف کنترل کنید. واکر، عصا و نرده ها را ضدعفونی کنید. به هیچوجه به صورت مستقیم وایتکس رقیق شده را به اجسام اسپری نکنید. محلول وایتکس و آب را اول به پارچه و سپس به اجسام بکشید تا مسموم نشوید و به سرفه نیفتید.

فاصله اجتماعی به معنای انزوا و تنهایی افراد نیست. انزوای اجتماعی می تواند تاثیر منفی روی ایمنی و سلامت روان افراد مسن بگذارد؛ بنابراین حتما ارتباطات اجتماعی را با روش های جایگزین تقویت کنیم. فناوری اتصال به اینترنت را جدی بگیرید و از آن استفاده کنید. سعی کنید در این دوره تا جای ممکن تحرک داشته باشید و فعالیت کنید. ورزش سبک در خانه می تواند به شما کمک کند.

منابع: guardian ، hopkinsmedicine

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: برترین ها
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10699

به "6 نکته برای کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکته برای کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید