10 چهره انقلابی در تئاتر تجلیل شدند، 60 جشنواره و 5 میلیون مخاطب

به گزارش خبرنگاران، عصر امروز سه شنبه 30 بهمن ماه آیین چهل سال صحنه شامل رونمایی از کتاب چهل سال نمایش و تجلیل از 10 هنرمند انقلاب اسلامی عرصه نمایش در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار گردید.

10 چهره انقلابی در تئاتر تجلیل شدند، 60 جشنواره و 5 میلیون مخاطب

چهل سال نمایش حاوی تلاش های هنرمندان هنر نمایش در سطح کشور از سال 57 تا 97 است که توسط علی ایزدی و منوچهر اکبرلو گردآوری شده است.

در این مراسم علاوه بر رونمایی از کتاب چهل سال نمایش که توسط دفتر طرح و برنامه اداره کل هنرهای نمایشی منتشر شده است، از میان هنرمندان عرصه نمایش، از 10 چهره فعال در حوزه انقلاب اسلامی نیز قدردانی شد.

در این مراسم شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در سخنانی مطرح کرد: در مدیریت، آنچه می تواند مبنا قرار گیرد استفاده از آمار و اطلاعات است. پس از صد و پنجاه سال ظهور تئاتر شهری و اینکه در طول سال ها تئاتر ما دچار افت و خیز بسیار از جمله حذف، تفکر سیاسی، محدودیت سیاسی، یا تجمل صرف شده بود در دوران پس از انقلاب شاهد شکوفایی تئاتر بوده ایم.

وی ادامه داد: پس از انقلاب تئاتر با هدف تغییر تفکر و سیستم حکومتی شکل گرفت و منجر به تغییر فرهنگی جامعه شد که توامان بر هنر نیز تاثیر گذاشت و ما می توانیم با افتخار از دوران هنر انقلاب یاد کنیم.

کرمی درباره کتاب چهل سال نمایش گفت: کتاب آقای اکبرلو محصول چهل سال تئاتر کشور است و اثری است در باب سیر تحولی تئاتر کشور. اگر کتاب را ورق بزنید، متوجه می شوید چه سرمایه خوبی داریم و چندان بدان توجه نکردیم. این اطلاعات به ما یاری می نماید با چشم انداز روشن به آینده نگاه کنیم.

وی در انتها با اشاره به اینکه ما بیش از 60 جشنواره تئاتر در کشور داریم اما تنها 5 میلیون نفر مخاطب این جشنواره ها هستند، یادآور شد: در مقابل کشور آلمان 40 جشنواره دارد در حالی که 35 میلیون نفر مخاطب این فستیوال ها هستند. معتقدم این مساله ناشی از نگاه رویدادمحوری است که در ایران نسبت به تئاتر وجود دارد که به همین دلیل برگزاری تورهای هنری راهی مناسب برای افزایش مخاطب تئاتر هستند.

در این مراسم از اکبر کریمی مبارکه، اعظم بروجردی، ندا ثابتی، سعید اسماعیلی، مرتضی شاه کرم، امیرحسین شفیعی، حسین عالم بخش، محمود فرهنگ، نصرالله قادری، مریم معترف تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 25 خرداد 1398 شناسه مطلب: 1891

به "10 چهره انقلابی در تئاتر تجلیل شدند، 60 جشنواره و 5 میلیون مخاطب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 چهره انقلابی در تئاتر تجلیل شدند، 60 جشنواره و 5 میلیون مخاطب"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید