10 معبد برتر تایلند که حتما باید ببینید

به گزارش بانیما، در سراسر تایلند معابد زیادی وجود دارد که یکی از جاذبه های اصلی گردشگری این کشور محسوب می شوند. اما در میان این همه معبد، کدام یک برتر از سایرین است؟

10 معبد برتر تایلند که حتما باید ببینید

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

آئین بودا مذهب اصلی در تایلند است، پس تعجبی ندارد که این کشور پر باشد از معابد. در حالی که گردشگران از دیدن این معابد لذت می برند و از آن ها و بعضی چشم اندازها برای شبکه های اجتماعی خود عکس می گیرند، این مکان های باستانی نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره تایلندی های مذهبی ایفا می نماید. افرادی که با تور تایلند راهی این کشور می شوند، قطعا با معابد زیادی در این کشور روبرو خواهند شد که شاید در نگاه اول همه شبیه هم باشند. در این مقاله می خواهیم 10 معبد برتر تایلند را به شما معرفی کنیم تا آن ها را در برنامه سفر خود قرار دهید.

هر زمانی که قصد سفر به این کشور را دارید، می توانید تور ارزان تایلند را به وسیله آژانس های مسافرتی که با ما همکاری دارند، خریداری کنید. ما در بانیما این امکان را فراهم نموده ایم تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

در ادامه با 10 معبد شگفت انگیز و زیبای تایلندی آشنا می شویم که می توانند از میان تعداد زیادی معبد در تایلند، در برنامه بازدید و گشت وگذارتان قرار بگیرند.

معبد Pha Sorn Kaew

معبد Pha Sorn Kaew یا معبد روی صخره شیشه ای در فاصله 5 ساعتی شمال بانکوک واقع شده است. این معبد به دلیل قرار دریافت در مکانی که زیاد شناخته شده نیست، معمولا در برنامه سفر گردشگران قرار ندارد. با این حال اگر زمان داشتید از این معبد بازدید کنید، چون یکی از مهم ترین معابد تایلند محسوب می شود.

ساخت این معبد در سال 2004 شروع شد؛ اما اخیرا افتتاح شده و هنوز درخشش و جلوه چشمگیری دارد، مثل یک معبد جدید. بت کده اصلی این معبد و ساختمان های اطراف آن، با میلیون ها موزائیک رنگانگ دکور شده است. معبد چشم اندازی زیبا بر کوه های اطراف منطقه و پس زمینه بسیار زیبا و باورنکردنی دارد. پنج مجسمه سفید بودا کاملا در برابر ساختمان های رنگارنگ اطراف واقع شده است.

معبد Phra Sri Sanphet

Ayutthaya جایی است که حتما باید از بانکوک با تور یک روزه به آن سفر کرد. در سال 1991 این شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و بعضی از دیدنی ترین معابد تایلند در آن واقع شده است. یکی از این معابد، معبد Phra Sri Sanphet است. گفته می شود این صومعه یکی از مهم ترین معابد در Ayutthaya است و در زمین های کاخ پادشاهی واقع شده است. یکی از زیباترین و مشهورترین ویژگی های این معبد، بت کده های شیپوری شکل است که در قلب ویرانه ها روی سطح مستطیلی واقع شده است. ویرانه های کوچک این سه بت کده را احاطه نموده اند که بعضی معتقد هستند که پایه های خانه های سلطنتی در دوران Ayutthaya بوده است.

معبد فو (Wat Pho)

معبد فو یا معبد بودای خوابیده بزرگترین و قدیمی ترین معبد شهر فرشتگان (City of Angels) است. وات فو یا معبد فو بیشتر به خاطر مجسمه خوابیده بودایش شهرت دارد که در محوطه محراب اصلی واقع شده است. طول این مجسمه 46 متر و ارتفاعش 15 متر است. پس از بازدید از این مجسمه شگفت انگیز، از محوطه این معبد بازدید کنید و گنبدهای مرتفع که با رنگ های زیبا تزئین شده است، را ببینید. در محوطه این معبد یک مدرسه سنتی ماساژ تایلندی واقع شده است و بازدیدنمایندگان می توانند خستگی خود را پس از گذراندن یک روز طولانی در معبد فو و مناطق اطراف آن، با دریافت خدمات ماساژ به در نمایند. هزینه ورودی این معبد حدود 100 بات تایلند است.

معبد Phra That Doi Suthep

معبد Phra That Doi Suthep بسیار پرطرفدار است. این معبد در شمال تایلند، دقیقا بیرون دروازه های چیانگ مای واقع شده است. این معبد هر روز تعداد زیادی از گردشگران را به این منطقه می کشاند، پس به شما پیشنهاد می کنیم صبح زود به این معبد سر بزنید تا به ازدحام گردشگران برنخورید. برای رفتن به این معبد باید احتیاط کنید، چون مسیرها پرپیچ و خم است. هزینه ورودی این معبد 30 بات است.

معبد Rong Khun

رسیدن به معبد Rong Khun یا معبد سفید، در مقایسه با سایر معابد این لیست کمی پرزحمت تر است. گفته می شود این معبد دیدنی و خیره نماینده سفید قطعا ارزش هر کوشش و زحمتی برای رسیدن و بازدید از آن را دارد. معبد خارج از شهر چیانگ رای واقع شده است. محیط اطراف این معبد بسیار سرسبز است و نمای سفید آن، چشم اندازی بسیار زیبا و دیدنی ایجاد نموده است. استفاده از رنگ سفید در نمای بنا نماد پاکی و خلوص بودا است، با این حال شیشه ای که تمامی دیوارها را پوشانده، نماد خرد و حکمت بودا محسوب می شود. معبد هنوز به طور کامل ساخته نشده و بعضی ساختمان های دیگر قرار است به مجموعه اضافه شود. این تاخیر به خاطر زلزله ای بود که در سال 2014 چیانگ رای را لرزاند و معبد به بازسازی های اساسی احتیاج داشت. ورود و بازدید از این معبد رایگان است.

معبد Suthat

این معبد در شهر قدیمی واقع شده است و بیشتر به خاطر آونگ بسیار بزرگ قرمز رنگش شهرت دارد که بیرون ورودی قرار گرفته است. این آونگ در سال 2004 جابجا شد؛ اما قدمت سازه آن به سال 1784 میلادی بازمی شود. این معبد معماری بسیار شگفت انگیز و کاغذ دیواری های زیبا دارد. معبد Suthat یکی از معابدی است که حتما در تور بانکوک باید از آن بازدید کرد.

معبد آرون (Wat Arun)

معبد آرون یا معبد سپیده دم مشرف بر رود Mae Nam Chao Phraya است. مجسمه بودای خوابیده که اکنون در معبد فو واقع شده است، قبلا در این معبد جای گرفته بود؛ اما بعدها به محل فعلی اش منتقل شد. معبد آرون از 5 برج تشکیل شده است و بازدیدنمایندگان اجازه دارند فقط از یکی از این برج ها بالا بروند تا چشم انداز بهتری از مناطق اطراف معبد داشته باشند. هر برج با قطعات چینی و کاشی های سرامیک دکور شده است. چون این معبد دقیقا در کنار رود واقع شده است، رستوران های زیادی در اطراف آن وجود دارد و می توانید حین صرف غذا، به تماشای یکی از مشهورترین معابد تایلند بنشینید. هزینه ورودی معبد آرون، 50 بات است.

معبد Phra Kaew

با بازدید از معبد Phra Kaew، با یک تیر چند نشان می زنید. به این معبد، معبد بودای زمردین نیز می گویند، چون معبد Wat Phra Kaew در زمین کاخ بزرگ واقع شده است (در این کاخ مجسمه بودای زمردین واقع شده است). ساخت این معبد در بانکوک در سال 1785 میلادی شروع شد، زمانی که شاه بودا یودفا چولااوک (رامای اول) پایتخت را از تونبوری (Thonburi) به بانکوک انتقال داد. معبد Phra Kaew یکی از مهم ترین معابد تایلند است و برای ورود به آن باید 400 بات پرداخت کنید. اینجا می توانید از یک راهنما یا راهنمای صوتی یاری بگیرید تا تمامی اطلاعات مربوط به این مکان باستانی را به شما انتقال دهد. البته برای ورود به این معبد باید کاملا پوشیده لباس بپوشید، در غیر این صورت از ورود شما جلوگیری خواهد شد.

پارک تاریخی Phanom Rung

پارک تاریخی Phanom Rung یکی از بهترین مکان ها با معماری خمر در تایلند است و شباهت زیادی به معبد مشهور Angkor در کامبوج دارد. این مکان بودایی بسیار خیره نماینده است و پله های آن شما را به سمت معماری استادانه راهنمایی می نماید که از خاک لاتریت و ماسه سنگ ساخته شده است. بعضی معتقد هستند که این معبد در طول قرن 17 ساخته شده است. معبد Phanom Rung در شمال شرق بانکوک و در فاصله 6 ساعته از این شهر، در استان بوریرام واقع شده است.

معبد Mahathat

معبد دیگری که در فاصله یک ساعته از شمال بانکوک در شهر Ayutthaya واقع شده است، معبد Mahathat است و بیشتر به خاطر سر بودا شهرت دارد که در میان شاخه ها قرار گرفته است. سر بودا شبیه سنبل درخت بودا است، جایی که گوتاما بودا به وارستگی رسید. پایتخت قدیمی سیام پر از معبد است که هر کدام از آن ها ارزش بازدید دارند. با سفر به این منطقه می توانید از مرکز توریستی Ayutthaya، موزه ملی Chao Sam Phraya و مرکز مطالعات تاریخی Ayutthaya نیز بازدید کنید.

در این لیست فقط تعداد محدودی از معابد باشکوه تایلند را به شما معرفی کردیم. شما می توانید فهرست کاملی از معابد و جاهای دیدنی تایلند را در بانیما ببینید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و همچنین جاذبه های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.

منبع: کجارو / thailand-guide.com / theculturetrip.com
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5895

به "10 معبد برتر تایلند که حتما باید ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 معبد برتر تایلند که حتما باید ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید