گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، میدان بزرگ برای سابر بانوان، اپه مردان به دنبال تکرار مدال 2006

به گزارش بانیما، شمشیربازی ایران در نخستین روز از بازی های آسیایی 2018، چهار نماینده در سابر زنان و اپه مردان خواهد داشت.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، میدان بزرگ برای سابر بانوان، اپه مردان به دنبال تکرار مدال 2006

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، همزمان با شروع رسمی هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 رقابت های انفرادی شمشیربازی نیز در دو اسلحه اپه مردان و سابر بانوان شروع می گردد. محمد رضایی و محمد اسماعیلی در اسلحه اپه کار خود را شروع می نمایند. شمشیربازی ایران در بخش اپه مردان یک مدال برنز انفرادی و یک مدال برنز تیمی در بازی های آسیایی 2006 دوحه قطر را در کارنامه دارد.

نجمه سازنچیان و فائزه رفیعی نیز نمایندگان ایران در اسلحه سابر خواهند بود. ماجرای اعزام دختران سابریست به بازی های آسیایی برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از آنجایی جدی شد که در مسابقات قهرمانی آسیا که تیر ماه در تایلند برگزار گردید، در سابر بانوان شاهد درخشش نمایندگان کشورمان بودیم به طوری که نجمه سازنچیان با صعود به جمع هشت نفر برتر سابر آسیا یکی از بهترین نتایج تاریخ بانوان شمشیربازی را رقم زد.

نمایندگان کشورمان با ارائه عملکردی قابل قبول در مسابقات جهانی چین، بار دیگر نشان دادند که آماده پاسخگویی به اطمینان مسئولان هستند.در این مسابقات فائزه رفیعی با فزونی برابر شمشیرباز قزاقستانی و قهرمان آسیا ثابت کرد که راهی را شروع نموده که می تواند منتهی به مدال آوری در جاکارتا باشد.کیانا باقرزاده نیز حریف قدرتمند هنگ کنگی و قهرمانان آسیا را شکست داد تا ثابت گردد نتایج بانوان اتفاقی نیست. در بخش تیمی نیز بانوان کشورمان، قزاقستانی را شکست دادند که ماه پیش در مسابقات قهرمانی آسیا بر سکوی سوم ایستاد و عنوان قهرمانی دوره قبل بازی های آسیایی در اینچئون را در کارنامه دارد.

حالا فردا دختران ایران در میدان مسابقات قرار خواهند گرفت و کوشش می نمایند تا پاسخ اطمینان مسئولان ورزش کشور را بدهند با عملکردی قابل قبول نام سابر دختران ایران را در آسیا زنده نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5456

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، میدان بزرگ برای سابر بانوان، اپه مردان به دنبال تکرار مدال 2006" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، میدان بزرگ برای سابر بانوان، اپه مردان به دنبال تکرار مدال 2006"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید