کشف کلونی های جدید پنگوئن های امپراطور در جنوبگان

به گزارش بانیما، کارشناسان حیات وحش با استفاده از نقشه برداری ماهواره ای 11 کلونیِ جدید از پنگوئن های امپراطور را در جنوبگان شناسایی نموده اند.

کشف کلونی های جدید پنگوئن های امپراطور در جنوبگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، این یافته بر اساس لکه های قهوه ای-قرمزِ فضولاتِ این پرندگان روی یخ های این منطقه به دست آمده است.

کشف این کلونی ها نشان دهنده 20 درصد افزایش در شمار گروه های شناخته شده از پنگوئن های امپراطور در جنوبگان است و تحولی جدید و مهم برای دانشمندانی محسوب می گردد که اثرات بحران اقلیمی بر جنوبی ترین قاره دنیا را آنالیز می نمایند.

کارشناسان می گویند: از 11 کلونی یا گروه جدید، یک کلونی پیش تر شناسایی شده اما تایید نشده بود. حالا از وجود 61 کلونی پنگوئن های امپراطور که در سراسر جنوبگان پراکنده اند خبر داریم.

کارشناسان در این مطالعه و کنکاش در منطقه جنوبگان یادآور شدند: این کشفِ هیجان انگیزی است. تصاویر ماهواره ای جدید از نوار ساحلی جنوبگان به ما امکان داد کلونی های جدید را پیدا کنیم. البته این خبر خوب است اما کلونی های یافت شده کوچک هستند و تنها پنج تا 10 درصد به شمار کل جمعیت پنگوئن ها اضافه می نمایند.

پنگوئن های امپراطور برای تخم گذاری به یخ احتیاج دارند و در مناطقی متمرکزند که دسترسی و مطالعه آنها به دلیل دورافتاده بودن و سرمایی که به منهای 50 درجه سانتیگراد هم می رسد، سخت است.

بر اساس آنالیز های سال های اخیر، پنگوئن های امپراطور نسبت به کاهش یخ اقیانوسی که محیط محبوب آنها برای تخم گذاری است، آسیب پذیرند.

با پیش بینی های کنونی درباره تغییرات اقلیم، این زیستگاه احتمالا کوچک تر خواهد شد. بیشتر کلونی های تازه کشف شده در حاشیه های دامنه تخم گذاری پنگوئن های امپراطورند و بنابراین با گرم شدن هوا، این زیستگاه ها احتمالا از میان خواهند رفت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11309

به "کشف کلونی های جدید پنگوئن های امپراطور در جنوبگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف کلونی های جدید پنگوئن های امپراطور در جنوبگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید