کریمی: سال آینده عملا واریزی به صندوق توسعه ملی نداریم، دولت به دلیل مشکل مالی نگذاشت سهم صندوق افزایش یابد

به گزارش بانیما، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 20 درصد سهم صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت هم قرار است در بودجه سال 99 برداشت شود؛ یعنی تقریبا بخش عمده ای از این منابع؛ بنابراین عملا ما از محل فروش نفت واریزی به صندوق توسعه ملی در سال آینده نخواهیم داشت.

کریمی: سال آینده عملا واریزی به صندوق توسعه ملی نداریم، دولت به دلیل مشکل مالی نگذاشت سهم صندوق افزایش یابد

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

علی اکبر کریمی در مصاحبه با خبرنگار گروه سیاسی بانیما، در ارزیابی خود از سهم صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت در بودجه سال 99 گفت: طبق قانون برنامه پنجم دولت موظف بود که 20 درصد از درآمد های حاصل از فروش نفت را به صندوق توسعه ملی واریز کند که این رقم در برنامه ششم به 30 درصد افزایش پیدا کرد.

وی افزود: در عین حال حکم قانون این بود که هر ساله باید 2 درصد هم به این رقم اضافه شود یعنی در پایان برنامه ششم نهایتاً سهم صندوق به 40 درصد برسد که قاعدتاً با توجه به اینکه 3 سال از برنامه ششم توسعه گذشته این سهم باید برای سال 99 به 38 درصد می رسید.

عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با توجه به مسائل مالی که دولت در سال گذشته داشت و مجوزی که از رهبری اخذ و در مجلس هم مطرح شد، این رقم واریزی به صندوق به 20 درصد کاهش پیدا کرد.

این نماینده مجلس بیان داشت: با این حال و با توجه به جزئیات بودجه، 20 درصد سهم صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت هم قرار است برداشت شود؛ یعنی تقریبا بخش عمده ای از این منابع. بنابراین عملا ما از محل فروش نفت واریزی به صندوق توسعه ملی در سال آینده نخواهیم داشت که این مسئله می تواند مسائل زیادی در کشور ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6634

به "کریمی: سال آینده عملا واریزی به صندوق توسعه ملی نداریم، دولت به دلیل مشکل مالی نگذاشت سهم صندوق افزایش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی: سال آینده عملا واریزی به صندوق توسعه ملی نداریم، دولت به دلیل مشکل مالی نگذاشت سهم صندوق افزایش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید