چین بر عروسی های پرزرق وبرق محدودیت اعمال می نماید

دولت چین در کوشش برای از بین بردن گرایش روزافزون برخی چینی ها به جشن های عروسی مجلل و پرهزینه است.

چین بر عروسی های پرزرق وبرق محدودیت اعمال می نماید

به گزارش خبرنگاران، همچنین در همین رابطه از اجرای برخی سرگرمی های خشن قبل از جشن عروسی نیز جلوگیری خواهد شد.

به گفته مقامات چین، برگزاری نوعی از مراسم سنتی در این کشور که زوج ها را مکلف به انجام کارهای سخت و خطرناک می نماید و آنها را گاهی در شرایط تحقیرآمیز قرار می دهد نیز از کنترل خارج شده است.

مسئولان در پکن گفته اند که این راه چاره می تواند کوشش برای استانداردسازی مراسم ازدواج به شکل ساده و سنتی آن باشد.

اکنون که برگزاری جشن های بزرگ عروسی در چین مد شده است، مردم چین مثل بسیاری از کشورهای دیگر، خودشان را در رقابتی روزافزون با همسایگان و دوستان در برگزاری این گونه جشن ها می بینند.

با تور چین آوای بورالان همراه اشید

این به مفهوم پذیرایی های مجلل و پرهزینه، لباس های شیک و گران قیمت، عکسبرداری عروسی در خارج از کشور و انجام دادن هر کاری بدون در نظر داشتن هزینه آن است. همچنین از مهمانان هم انتظار می رود هدیه های گران قیمتی با خود بیاورند.

به گزارش بی بی سی، هفته گذشته یک تازه داماد در حالی که می خواست از مراسم تفریحی و شوخی های خشن قبل از جشن ازدواج فرار کند با خودرویی تصادف کرد. یکی از بخش های این مراسم بستن دست و پا کتک زدن داماد است.

یک هفته قبل از آن نیز چند ساقدوش عروس توسط شیشه های شکسته و در حالی زخمی شدند که گروهی از دوستان و خانواده داماد با شکستن شیشه های خانه عروس توسط تبر خواستند وارد خانه عروس شوند.

بنا به خبرگزاری شینهوا در چین، وزارت امور مدنی چین با محکوم کردن چنین مراسمی آن را اسراف و پوچی خوانده است و پیشنهاد نموده به جای چنین جشن هایی، مراسم ساده و متوسط برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 10 فروردین 1398 شناسه مطلب: 1059

به "چین بر عروسی های پرزرق وبرق محدودیت اعمال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بر عروسی های پرزرق وبرق محدودیت اعمال می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید