پشت پرده پیشنهاد پرسپولیس به قلعه نویی از زبان رویانیان، پیشنهاد من مالی نبود

به گزارش بانیما، من نمی دانم موضوع رکوردشکنی در نقل و انتقال مربی از یک تیم به تیم دیگر چطور مطرح شده، اما احتمالا قلعه نویی متوجه شد که در آن دوران من خیلی خوب پول می دهم و به همین علت بحث رکوردشکنی را پیش کشید.

پشت پرده پیشنهاد پرسپولیس به قلعه نویی از زبان رویانیان، پیشنهاد من مالی نبود

محمد رویانیان، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: من فقط یکبار به صورت تلفنی به قلعه نویی پیشنهاد دادم که به پرسپولیس بیاید اما صحبتی از عدد و رقم در میان نبود.

به گزارش میزان، محمد رویانیان به شفاف سازی در مورد پیشنهاد خود به امیر قلعه نویی برای حضور روی نیمکت پرسپولیس پرداخت و گفت: بله این ماجرا درست است و بنده در آن زمان به ایشان پیشنهاد همکاری دادم. در زمانی که قلعه نویی بیکار بود، با او تلفنی تماس گرفتم و گفتم اگر به تیم ما بیایی، تنوعی در فوتبال ایران به وجود می آید و از ماجرای رنگی بودن فوتبال، خارج می شویم.

وی اضافه کرد: در آن روز، من فقط به ایشان پیشنهاد کار دادم، اما اصلا بحثی در مورد قیمت قرارداد در میان نبود. در آن دوران، حساسیت های زیادی بین استقلال و پرسپولیس وجود نداشت. البته ما بازیکنانی را گرفتیم که خواسته هواداران پرسپولیس بود. قبل از حضور من احساس بدی در مورد باشگاه وجود داشت و می گفتند برخلاف استقلال که آنجا علی فتح الله زاده فقط بمب می ترکاند، پرسپولیس بلد نیست بازیکن خوب جذب کند. این بود که ما به سراغ ستاره ها رفتیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس شرح داد: در آن زمان بازیکنانی جذب کردم که اکثرشان در تیم ملی بازی می کردند. این موضوع باعث شد هواداران ما توجه بیشتری نسبت به تیم شان کنند و حتی حساسیت های رنگی از بین رفت. به دنبال یک مربی خوب هم بودیم. بالاخره بحث مربی گری، یک بحث حرفه ای است و در فوتبال دنیا هم شاهد چنین شرایطی هستیم. یک مربی که تمام عمرش در یک باشگاه بازی کرده، در دوران مربی گری حاضر است هدایت تیم رقیب را برعهده بگیرد. این ها مباحث متفاوتی است. مربیان در تیم های مختلف می چرخند. ما هم خواستیم سنت شکنی کنیم و فوتبال را از قالبی که داشته، خارج کنیم.

رویانیان سپس ادامه داد: این را هم اضافه کنم که قلعه نویی را قبل از حضور در فوتبال می شناختم و دلیل تماس تلفنی هم، شناخت از گذشته بود. من به صورت تلفنی به قلعه نویی گفتم شما که مربی مهمی هستی، می توانی به پرسپولیس بیایی یا نه. ایشان گفت من استقلالی هستم و اگر بیایم، اتفاق جالبی رخ نمی دهد. در آن روز، فقط یک پیشنهاد محبت آمیز دادم و تعارف کردم. به همین خاطر اصلا در مورد مبلغ قرارداد و جزئیات دیگر، صحبتی نداشتیم. اگر اشتباه نکنم، قبل از من، حبیب کاشانی هم به قلعه نویی پیشنهاد داده بود تا سرمربی پرسپولیس شود.

او در واکنش به این موضوع که اگر قلعه نویی راهی پرسپولیس می شد، رکورد مبلغ انتقال یک مربی در فوتبال ایران می شکست یا نه، اضافه کرد: من نمی دانم موضوع رکوردشکنی در نقل و انتقال مربی از یک تیم به تیم دیگر چطور مطرح شده، اما احتمالا قلعه نویی متوجه شد که در آن دوران من خیلی خوب پول می دهم و به همین علت بحث رکوردشکنی را پیش کشید.

البته من هم منکر پرداخت پول های آنچنانی به بازیکنان و مربیان در دوران مدیریت خودم نیستم، چون واقعا بازیکنان گرانقیمتی جذب کردم. مثلا سیدجلال حسینی و محسن بنگر را از سپاهان که قهرمان لیگ بود و شرایط بسیار خوبی داشت، به تیم مان آوردیم. حسین ماهینی بهترین مدافع راست و مهرداد پولادی بهترین مدافع چپ آن زمان ایران، رضا حقیقی بازیکن تیم ملی و ستاره فجرسپاسی، کریم انصاری فرد آقای گل لیگ، محمد قاضی، محسن مسلمان، پیام صادقیان و... را هم پرسپولیسی کردم.

وی گفت: حتی با علیرضا دنیابخش قرارداد بستم. دنیابخش را با 700 میلیون تومان جذب کردم. قرار بود کمی پول هم به خودش بدهیم. پدر دنیابخش با من صحبت کرد و گفت اجازه بدهید علیرضا لژیونر شود که همان زمان، من هم با این درخواست موافقت کردم. سردار آزمون را به محل تمرین تیم کشاندم. 150 هزار دلار هم با او قرارداد بستیم و حتی در تهران برایش خانه گرفتیم، اما به خاطر پیشرفتی که داشت، اجازه دادیم به فوتبال اروپا برود. محمدحسین کنعانی زادگان را به کمپی در پرتغال فرستادم و می بینید که امروز بازیکن فیکس پرسپولیس و تیم ملی است. با شجاع خلیل زاده قرارداد بستم، اما مجبور شدیم او را به سپاهان بدهیم. همین محمدرضا خانزاده که الان در تراکتور توپ می زند، بازیکن ما بود.

رویانیان اضافه کرد: کلی بازیکن خارجی جذب کردیم که همه آنها در تیم جواب دادند. مثلا نیلسون یکی از آنها بود. موضوع جذب محمدرضا خلعتبری را به یاد دارید؟ مربیان گرانقیمتی آوردیم. بختیار رحمانی، محمد عباس زاده و... هر چه ستاره در فوتبال ایران بود، شانس حضور در پرسپولیس را داشت. وقتی چنین تیمی را بستیم، به قلعه نویی که مربی موفقی هم بود، تعارف زدیم که به تیم مان بیاید. به او گفتیم شجاعتش را داری که این تابوی مربیان رنگی را بشکنی؟ من معتقدم مربی باید فارغ از رنگ ها، کارش را دنبال کند و حرفه ای و بین المللی باشد. نباید مثل بازیکنان قدیمی پرسپولیس و استقلال فکر کرد یا نگاه طرفداری داشته باشیم. اگر این طور باشد، همین شرایط پیش می آید و کری خوانی به اینجا می رسد. مربیان نباید وارد بازی های رنگی شوند. ما فقط پیشنهاد دادیم که جواب قلعه نویی منفی بود.

از او در مورد جلسه با قلعه نویی هم سوالی پرسیدیم که این طور پاسخ داد: بله من با او و امیری معاون وقت باشگاه استقلال جلسه داشتم. در واقع در همان جلسه 700 میلیون تومان کمک مالی به استقلال کردم، اما آن روز، صحبتی از پیشنهاد حضورش در پرسپولیس نبود. من فقط یک بار به صورت تلفنی پیشنهاد دادم که به پرسپولیس بیاید. وقتی آن همه ستاره جذب کردیم، باید یک سرمربی خوب هم می آوردیم، اما این پروژه تکمیل نشد.

به عنوان آخرین سوال از رویانیان پرسیدیم امکان دارد دوباره به فوتبال برشود، که گفت: من بازی های فوتبال به خصوص دیدارهای پرسپولیس را دنبال می کنم و ارتباطم با رفقای فوتبالی برقرار است اما اصلا آرزو نمی کنم که به فوتبال برگردم. هرگز دوست ندارم این اتفاق رخ بدهد به خصوص در پست مدیریت که بازگشت من اصلا رقم نمی خورد. فوتبال بلاتکلیف، بدون قانون و فاقد ساختار است. جایگاه مشخصی ندارد و همه چیز در آن مبهم است. به همین خاطر آرزو نمی کنم به فوتبال برگردم اما آرزو دارم به لباس سربازی بازگردم و در هر گوشه ای از این مملکت خدمت کنم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8634

به "پشت پرده پیشنهاد پرسپولیس به قلعه نویی از زبان رویانیان، پیشنهاد من مالی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده پیشنهاد پرسپولیس به قلعه نویی از زبان رویانیان، پیشنهاد من مالی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید