بیرانوند کار عابدزاده را سخت کرد!

به گزارش بانیما، در شبکه های اجتماعی سر به سرش گذاشته اند که از همین دیدار، چند برنامه تلویزیونی خاطره تعریف خواهد کرد. نیش هایی از این دست جز حسادت و حقارت معنای دیگری ندارند و عجب ما در چزاندن هم و تحسین بیگانه و غریبه هنرمندیم!

بیرانوند کار عابدزاده را سخت کرد!

خبرنگاران؛ احسان محمدی- دروازه بان ایرانی فقط 90 دقیقه برای تحمیل خودش به فوتبال اروپا زمان نیاز داشت. فقط 90 دقیقه برای اینکه سایت امتیازدهی هواسکورد به عنوان برترین دروازه هفته لیگ اروپا نامش را در تیم منتخب بنویسد. علیرضا بیرانوند کماکان غافلگیرکننده است. مسیری که او در زندگی طی می کند به هیچ وجه طبیعی نیست!

وقتی مورینیو در چلسی داشت خودش را به عنوان یک آقای خاص به فوتبال دنیا معرفی می کرد، بیرانوندِ نوجوان در تهران داشت به عنوان رفتگر، دستفروش و کارگر کارواش خیابان های تهران را گز می کرد و گاهی حوالی میدان آزادی می خوابید. شب گذشته اما همان بیرانوند با مهارهایش، ژوزه را بارها حرص داد و در خاتمه بازی با هم سلفی دریافتد.

در شبکه های اجتماعی سر به سرش گذاشته اند که از همین دیدار، چند برنامه تلویزیونی خاطره تعریف خواهد کرد. نیش هایی از این دست جز حسادت و حقارت معنای دیگری ندارند و عجب ما در چزاندن هم و تحسین بیگانه و غریبه هنرمندیم! بیرانوند به اولین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران تبدیل شد که در لیگ اروپا بازی کرده است، حتی اگر از بعضی رفتارها و حاشیه های او خوشمان نیاید باز هم نمی توانیم کیفیتش را نادیده بگیریم.

دروازه بانی با اعتماد به نفس رابطه مستقیمی دارد. تنها بازیکنی که درون زمین لباس متفاوت می پوشد، تنها بازیکنی که می تواند توپ فوتبال را با دست بگیرد، تنها بازیکنی که حین بازی نمی تواند پستش را عوض کند و ... برای دروازه بان شدن جز فیزیک مناسب باید چیزهای دیگری هم داشت. وقتی او مقابل تاتنهام درون دروازه ایستاد کسی انتظار گلزنی نداشت، تنها وظیفه اش این بود که گل نخورد. دفاع تیمش آنتورپ مقابل انگلیسی ها شبیه پنیر پرسوراخ سوئیسی بود. بیرانوند دو گل دریافت کرد ولی با مهارهای درخشان به عنوان بهترین بازیکن آنتورب شناخته شد و شاید هم بهترین بازیکن زمین بود اما عرف نیست به دروازه بان تیم شکست خورده این عنوان را بدهند.

او بعد از 8 تیر 99 که با لباس پرسپولیس مقابل پیکان بازی کرد قریب به 150 روز بود که به دلیل ترانسفر به اروپا، مصدومیت و البته دشواری جایگزین شدن به جای دروازه بان اصلی از بازی رسمی به دور بود و این نمایش بعد از ماهها دوری بسیار قابل تحسین است و خیلی ها را امیدوار کرد که سرمربی آنتورب بیشتر به او اعتماد کند.

در این مدت امیرعابدزاده از فرصت استفاده کرد و به شماره یک دراگان اسکوچیچ تبدیل شد. او در لیگ پرتغال هم سری میان سرها درآورده و کارهایی می کند که پدرش در بازی با استرالیا می کرد و به نظر می رسید بیرانوند برای پس دریافت پیراهن تیم ملی کار دشواری در پیش دارد.

بیرانوند به جز امیر عابدزاده که همیشه انگار سایه سنگین پدر را هم همراه دارد، رقبای جدی مثل پیام نیازمند، رشید مظاهری، سیدحسین حسینی و حتی حامد لک دارد که برای پوشیدن پیراهن تیم ملی بعید است به کسی رحم کنند اما او دیشب فقط 90 دقیقه زمان نیاز داشت تا به امیر عابدزاده و بقیه دروازه بان ها نشان بدهد که کُت تن کیست. گرچه دروازه بان پست شکننده ای و ممکن است با یکی دو اشتباه یک دروازه بان برای همیشه به خاطره ها بپیوندد اما این علیرضا بیرانوندی که ما دیدیم بعید است به این زودی ها بخواهد جایش را به کسی بدهد.

بیرانوند از امیر عابدزاده یک سال بزرگتر است، در 29 سالگی بیش از 40 بازی برای تیم ملی انجام داده؛ 35 بازی بیشتر از امیر. تجربه حضور در جام دنیای، جام ملت ها، فینال لیگ قهرمانان آسیا و لیگ اروپا را دارد و حالا با صدای بلند به اسکوچیچ پیام داد که در بازی بعدی تیم ملی پیراهن شماره یک را می خواهد.

برای ما اتفاق مبارکی است که این روزها در تیم ملی این همه دروازه بان خوب و ممتاز داریم، اما درخشش هرکدام از آن ها برای دیگری تهدید به شمار می آید. امید که به همین تهدیدهای خوشایند ادامه بدهند!

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 13483

به "بیرانوند کار عابدزاده را سخت کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیرانوند کار عابدزاده را سخت کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید