پترائوس، ترامپ را ستایش کرد

به گزارش بانیما، ایسنا نوشت: مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در مصاحبه ای مفصل موضع سفت و سخت ترامپ مقابل ناتو را ستود.

پترائوس، ترامپ را ستایش کرد

مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در مصاحبه ای مفصل موضع سفت و سخت ترامپ مقابل ناتو را ستود، تاکید نمود غرب باید مجددا به استراتژی خودش مقابل کره شاقتصادی بیندیشد و هشدار داد که ایالات متحده باید با چین رفتاری قاطع داشته باشد نه تحریک آمیز.

دیوید پترائوس، مدیر سابق سیا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت، ترامپ اولین رئیس جمهوری آمریکا نیست که ناتو را بابت هزینه اندک روی دفاع از خودشان و کاستن از اتکا به آمریکا برای تامین اختلاف اقتصادی آن موظف دانست.

پترائوس گفت: ترامپ حق داشت این کار را انجام دهد. قطعا او اولین رئیس جمهور نبوده است. شنیده ام که رئیس جمهوری اوباما هم در نهان و پنهان همین را دنبال می نموده است. شنیده ام که رابرت گیتس (وزیر دفاع پیشین)، رئیس جمهوری جورج بوش و سایرین عمیقا از اینکه متحدان ما در ناتو به هزینه آنچه متعهد شدند عمل نمی کردند، ناخشنود بودند.

او اضافه کرد: بالاترین موهبت برای ناتو از زمان سرانجام جنگ سرد ولادیمیر پوتین بوده است. او دلیل کاملا جدیدی برای حیات ناتو به وجود آورد.

رئیس سابق سیا همچنین درباره کره شاقتصادی گفت، ضرورت دارد که غرب رویکردی واقع بینانه تر در تعامل با جاه طلبی هسته ای پیونگ یانگ در نظر بگیرد. پترائوس تاکید نمود: سوال حقیقی این است که آیا صادقانه باور داریم که ما پیش از آنکه ما کاری انجام دهیم باید از کره شاقتصادی بخواهیم تا با برنامه هسته ای کاملا تغییر ناپذیر و انهدام قابل راستی آزمایی موافقت کند؟ یا این است که ما باید شروع گام به گام برای بازرسی قابل تایید میدانی داشته باشیم؟ وزیر خارجه (مایک پامپئو) واقعا مرد باهوشی است. ما گفت وگو داشته ایم. معتقدم که او می فهمد...

پترائوس همچنین در مورد چین و چالش های پیش روی دولت ترامپ گفت، معتقد است دو کشور برای موفقیت باید رقابت و همکاری داشته باشند. او اضافه کرد: باید تمام تصمیماتی که اتخاذ می کنیم آنالیز شوند و از خودمان بپرسیم که تاثیر آن بر روابط ما با چین چه خواهد بود؟ آنچه ضرورت دارد که ما انجام دهیم قاطعیت است، نه اقدامات تحریک آمیز. ما باید اطمینان حاصل کنیم که چین می فهمد که اگر اقدامات غیر قابل پذیرش از نظر ما انجام دهد، واکنشی وجود خواهد داشت.

310 310

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 2889

به "پترائوس، ترامپ را ستایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پترائوس، ترامپ را ستایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید