وندی شرمن: ترامپ می خواهد اروپا را به خاطر رابطه با ایران تحریم کند

به گزارش بانیما، باشگاه خبرنگاران نوشت: سرپرست تیم مذاکره کننده آمریکا در گفتگوهای هسته ای با ایران از کشورهای اروپایی خواست برای حفظ این توافق خطر تحریم شدن توسط آمریکا را بپذیرند.

وندی شرمن: ترامپ می خواهد اروپا را به خاطر رابطه با ایران تحریم کند

وندی شرمن، سرپرست تیم مذاکره نماینده آمریکا در گفتگوهای هسته ای سال 2015 قدرت های دنیای با ایران، در یادداشتی که در نیویورک تایمز منتشر کرد، از کشورهای اروپایی خواست برای حفظ این توافق هزینه آن را بپردازند.

وندی شرمن در این یادداشت، به تنش های اخیر میان جمهوری اسلامی ایران و آمریکا اشاره و راه های اجتناب از تشدید این تنش ها را آنالیز کرد.

در بخشی از این مقاله، شرمن می نویسد یکی از راه های یاری به کاهش تنش ها این است که کنگره آمریکا از وزرای خارجه و دفاع سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس -که از امضانمایندگان برنامه جامع اقدام مشترک هستند- دعوت کند با حضور در کنگره شرح دهند چرا معتقدند حفظ این توافق و دیپلماسی در قبال این مسئله به نفع همه است. او سپس می افزاید در صورت حاضر شدن این مقامات اروپایی در کنگره، آمریکایی ها خواهند فهمید که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در این باره (رویکرد خود در قبال برجام) در دنیا منزوی شده است.

سرپرست تیم مذاکره نماینده آمریکا در گفتگوهای هسته ای با ایران همچنین مدعی شد اروپایی ها تاکنون برای حفظ برجام کارهای زیادی انجام داده اند. شرمن می افزاید یکی از کارهایی که اروپایی ها می توانند برای ممانعت از افزایش تنش ها میان ایران و آمریکا انجام دهند این است که سازوکار اقتصادی تدوین شده -اینستکس (Instex) - را که برای سرمایه گذاری در ایران و انتقال کالاهای بشردوستانه به این کشور طراحی شده است، اجرایی نمایند و برای موفقیت آن اقدامات موثری انجام دهند.

شرمن در ادامه می افزاید دولت ترامپ تهدید نموده است در صورت عملیاتی شدن اینستکس اروپا را تحریم خواهد نمود، اما جلوگیری از افزایش تنش ها میان تهران و واشنگتن ارزش این ریسک را دارد.

17231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 2961

به "وندی شرمن: ترامپ می خواهد اروپا را به خاطر رابطه با ایران تحریم کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وندی شرمن: ترامپ می خواهد اروپا را به خاطر رابطه با ایران تحریم کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید