موضع معاون رئیس جمهور آمریکا درباره برگزیت

به گزارش بانیما، معاون رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که ایالات متحده از برگزیتی حمایت خواهد نمود که موجب برقراری ثبات در ایرلند گردد.

موضع معاون رئیس جمهور آمریکا درباره برگزیت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در اظهاراتی گفت: ایالات متحده خواهان نوعی از برگزیت است که از ثبات در جزیره ایرلند حمایت و حفاظت کند و به توافق صلح 1998 ایرلند شمالی احترام بگذارد.

این در شرایطی است که مفاد مندرج در توافقنامه برگزیت درباره مرز ایرلند و اختلافات موجود بین بروکسل و لندن، نگرانی ها درباره برگزیت بدون توافق را به شدت افزایش داده است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس خواهان حذف بند مربوط به مرز سخت در توافقنامه فعلی برگزیت با اتحادیه اروپا شده است ولی دولت ایرلند اعلام نموده است که این اقدام به شرطی محقق خواهد شد که مکانیسم جایگزینی درباره مرز آزاد مورد توافق واقع گردد.

مایک پنس پس از ورود به ایرلند برای یک دیدار دو روزه در جمع خبرنگاران تاکید نمود: ما با شرکای خود در ایرلند و بریتانیا به همکاری نزدیک ادامه خواهیم داد تا از یک طرح برگزیت حمایت کنیم که موجب برقراری ثبات در ایرلند گردد و به مفاد قرارداد صلح 1998 ایرلند احترام بگذارد. ما درک می کنیم که اینها مسائل پیچیده ای هستند.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 4707

به "موضع معاون رئیس جمهور آمریکا درباره برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع معاون رئیس جمهور آمریکا درباره برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید