مذاکرات مقامات ونزوئلا با دیپلمات های نروژی

به گزارش بانیما، رئیس جمهور ونزوئلا خاطرنشان کرد، وزیر ارتباطات این کشور در حال ملاقات و مذاکره با هیاتی از نروژ است؛ کشوری که پیش تر در مذاکرات میان مقامات دولت و اپوزیسیون ونزوئلا میانجی گری نموده بود.

مذاکرات مقامات ونزوئلا با دیپلمات های نروژی

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چند روز پیش داگ هالوور نیلاندر، دیپلمات نروژی اعلام نموده بود که هیاتی از دیپلمات های نروژی با هدف به روز رسانی شرایط بهداشتی و سیاسی در ونزوئلا به این کشور سفر می نمایند.

داگ هالوور نیلاندر ریاست بخش سازش و صلح در اداره امور منطقه ای وزارت خارجه نروژ را برعهده دارد و نماینده ویژه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در امور مناقشات مرزی بین گویان و ونزوئلا از آوریل 2017 تا مارس 2018 بود.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا گفت: موضوع نروژ از سر گرفته شد و خورخه رودریگز، وزیر ارتباطات ونزوئلا در حال مذاکره با هیات نروژی و هماهنگ کردن مسائل ناتمام است. هر موضوعی که در اینجا مورد گفت و گو قرار گرفته بود، ادامه خواهد یافت چرا که شما تعهد ما به گفت و گو و آزادی را می شناسید.

نروژ سال گذشته در مذاکرات میان دولت و اپوزیسیون ونزوئلا میانجی گری نموده بود و چندین دور مذاکره برگزار کرد. با این حال اوت سال گذشته مادورو تعلیق این مذاکرات را به خاطر تشدید سیاست تحریم های آمریکا گفت. وی سپس از کوشش های جدید در مذاکرات سخن گفت اما مجددا آن را به خاطر اقدامات اپوزیسیون متوقف کرد.

خوزه رودریگز یکی از شرکت نمایندگان در مذاکرات آن موقع بود.،ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11096

به "مذاکرات مقامات ونزوئلا با دیپلمات های نروژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات مقامات ونزوئلا با دیپلمات های نروژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید