قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی از دریافت سود سپرده بانکی منع می شوند

به گزارش بانیما، نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 از مصوبه این کمیسیون اطلاع داد که بر اساس آن قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی مجاز به دریافت سود از حساب های بانکی مفتوح در بانک های دولتی و غیر دولتی نیستند.

قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی از دریافت سود سپرده بانکی منع می شوند

علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: طبق مصوبه امروز یک شنبه هفتم بهمن ماه کمیسیون تلفیق دستگاه های اجرایی، قوای سه گانه، وزارت خانه ها، سازمان ها و مؤسسات، دانشگاه ها و شرکت های دولتی، نهادهای عمومی غیر دولتی و بنیادها و نهادهای انقلاب مجاز به دریافت سود از حساب های بانکی (حساب جاری، پشتیبان، سپرده گذاری کوتاه مدت و بلندمدت) مفتوح در بانک های دولتی و غیردولتی نیستند.

به گفته وی بر اساس این مصوبه و در اجرای این حکم بانک های دولتی و غیردولتی نیز مجاز به پرداخت سود به حساب دستگاه های اجرایی که فاقد قوانین و مقررات برای دریافت سود هستند، نمی باشند. بانک ها، شرکت های بیمه دولتی، سازمان بورس، صندوق ها، دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و هر یک از دستگاه های اجرایی که در قوانین و مقررات و یا اساسنامه مجاز به دریافت سود هستند از شمول این حکم مستثنی هستند.

به گفته یوسف نژاد طبق این مصوبه از ابتدای سال 97 سود دریافتی ناشی از سپرده های دارای مجوز دستگاه های مشمول به استثنای بانک ها، بیمه ها، سازمان بورس و صندوق ها به عنوان درآمد اختصاصی آن دستگاه محسوب و به حساب متمرکز خزانه وجوه درآمد اختصاصی واریز و به صورت صد در صد دریافت و مطابق قوانین و مقررات مربوطه پرداخت می گردد. هرگونه اقدام مغایر این حکم تصرف در وجوه و اموال عمومی محسوب می گردد.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق در ادامه از مصوبه دیگر این کمیسیون اطلاع داد که بر اساس آن کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم و ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری که در قانون بودجه 97 اختیار یاری به اشخاص حقیقی و حقوقی دارند و نیز بر اساس مقررات، مجوز یاری های بلاعوض به اشخاص حقیقی و حقوقی را دارند، موظفند گزارش عملکرد خود را به تفصیل همراه با مدارک مربوط تا انتها دی ماه به کمیسیون برنامه و کمیسیون های تخصصی ذیربط مجلس ارائه نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1684

به "قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی از دریافت سود سپرده بانکی منع می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی از دریافت سود سپرده بانکی منع می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید