قربانیان رانش زمین در کنیا به 60 نفر رسید

به گزارش بانیما، روزنامه استار کنیا روز دوشنبه گزارش داد که آمار قربانیان رانش زمین ناشی از باران های سیل آسا در این کشور به 60 نفر رسید و همچنان 7 نفر مفقود هستند.

قربانیان رانش زمین در کنیا به 60 نفر رسید

به گزارش بانیما به نقل از ایرنا، فِرُِد ماتیانگئی، دبیر هماهنگی های ملی دولت مستقر در وزارت کشور کنیا، در این ارتباط گفت باران های شدید شب شنبه در منطقه پوکوت در مجاورت مرز اوگاندا و سودان جنوبی این کشور تا کنون 60 تن را به کام مرگ برده و هنوز از سرنوشت حداقل 7 تن اطلاعی در دست نیست.

وی با اعلام این که تحقیقات جمعیتی برای مشخص دقیق آمار تلفات شروع شده است، اضافه کرد: نیروهای ارتش و پلیس در مناطق آسیب دیده مستقر هستند تا علاوه بر تامین امنیت اقتصادی شهروندان منطقه اقدامات لازم را برای خارج کردن قربانیان و مجروحان از زیر گل ولای انجام دهند.

بر اساس این گزارش، رانش زمین در کنیا همچنین باعث شکسته شدن پل ها و تخریب جاده ها شده و راه های دسترسی به روستاها را مسدود نموده است.

ماتیانگئی، 15 نفر از این قربانیان را کودک گفت و گفت که نهادهای محلی و بین المللی بشردوستانه همچنان در حال یاری رسانی به آسیب دیدگان این حادثه و بازماندگان آنان هستند و در عین حال برای بازسازی ساختمان ها، پل ها و جاده های تخریب شده مردم نیز وارد عمل شدند.

یک خانم از مقامات محلی پوکوت غربی هم که خواست نامش فاش نشود به روزنامه استار کنیا گفت: در واقع تعداد اصلی قربانیان 53 نفر هستند که 7 نفر دیگر سرنشینان خودرویی بودند که آب آنان را به داخل رودخانه مواج راهنمایی کرد و همگی جان باختند.

بر اثر بارش های شدید یک هفته اخیر، دو روستا در کنیا آسیب های بسیار جدی دیده و چندین روستای دیگر نیز از 20 تا 60 درصد متحمل خسارت شده اند. در پی این بارش های شدید و رانش زمین راه های ارتباطی زیادی قطع شده و همچنین خسارت جالب توجهی به زیرساخت های مناطق شاقتصادی کنیا وارد آمده است.

بر اساس اعلام صلیب سرخ کنیا، نیروهای امدادی با همکاری ارتش، کوشش خود را برای باز کردن راه های ارتباطی و یاری رسانی به سیل زدگان شروع نموده اند.

اوهارو کنیاتا، رئیس جمهوری کنیا، نیز ضمن تسلیت این حادثه اسف بار به مردم به آسیب دیدگان از این حادثه به ویژه خانواده مفقودشدگان قول داد هرگونه یاری لازم را از مجاری بودجه در اختیار آن ها قرار دهد.

در همین حال سازمان هواشناسی کنیا از احتمال بروز حوادث مشابه در بعضی مناطق دیگر این منطقه اطلاع داد و از مردم خواست تدابیر پیشگیرانه برای نجات جان خود انجام دهند.

در آوریل سال 2018، نیز زمین لرزه ای در کنیا باعث مرگ 100 نفر و آواره شدن هزاران نفر دیگر در این کشور شده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6312

به "قربانیان رانش زمین در کنیا به 60 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانیان رانش زمین در کنیا به 60 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید