فدراسیون فوتبال هم اسکوچیچ را تحویل نگرفت، طلاق عاطفی مسئولان!

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران، نخستین نشست خبری دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی برگزار شد که برخلاف عرف نخستین نشست ها، هیچ یک از مسئولان فدراسیون فوتبال کنار او حضور نداشتند و مهمتر اینکه مراسم نمادین امضاء قرارداد هم برای وی اجرا نشد.

فدراسیون فوتبال هم اسکوچیچ را تحویل نگرفت، طلاق عاطفی مسئولان!

پنجمین مربی کروات تیم ملی فوتبال ایران که انتخابش حرف و حدیث فراوانی را به همراه داشت، در طول مصاحبه اش بارها از اعتمادی که به وی شده تشکر کرد اما در پاسخ به پرسشی با موضوع حمایت فدراسیون گفت: چه حمایتی بیشتر از آنکه من را سرمربی تیم ملی کرده اند!

اسکوچیچ که جزو گزینه های فدراسیون فوتبال نبود و فاصله مطرح شدن نامش به عنوان یک گزینه تا انتخاب نهایی و معرفی رسمی اش، کمتر از 48 ساعت شد، برخلاف سرمربیان قبلی مراسم معارفه و امضا قراردادی نداشت و در نخستین نشست خبری اش هم هیچ یک از مسئولان رده بالای فدراسیون فوتبال حضور نداشتند.

این در حالی است که کارلوس کی روش و مارک ویلموتس با شرایطی متفاوت به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شدند. کارلوس کی روش 15 فروردین ماه 1390 با حضور در دفتر علی سعیدلو (رئیس وقت سازمان تربیت بدنی) قرارداد خود را با تیم ملی ایران امضا کرد.

این پروسه برای مارک ویلموتس به عنوان جانشین کارلوس کی روش نیز تکرار شد. مهدی تاج پس از ماهها رفت و آمد به کشورهای اروپایی توانست با مربی بلژیکی به توافق رسیده و مراسم معارفه ای را نیز برای او ترتیب دهد.

مراسمی که هرگز به سوال و جواب ختم نشد اما تاج در کنار ویلموتس نشست تا نشان دهد خودش او را انتخاب کرده و به تیم ملی آورده است. تاج اما بعد از جدایی ویلموتس دچار مشکل قلبی شد و البته با استعفایش اوضاع فدراسیون را پیچیده کرد.

هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیز بلافاصله حیدر بهافرایند را به عنوان سرپرست معرفی کرد تا او در سخت ترین برهه زمانی مجبور به انتخاب سرمربی برای تیم ملی فوتبال ایران شود.

با وجود اینکه مسئولان فدراسیون بارها از انتخاب مربی داخلی به عنوان جانشین ویلموتس یاد کردند اما ناگهان دراگان اسکوچیچ در نشست هایی نامتعارف و در خانه یک آقازاده ورزشی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد!

فرایند انتخاب وی به گونه ای بود که با نقدها فراوانی از سوی کارشناسان و اهالی رسانه روبرو شد. اما اتفاقات بعد از انتخاب او هم نشان می دهد خود فدراسیون هم سرمربی تیم ملی را تحویل نمی گیرد و حتی حاضر نبوده یک مراسم معارفه برای وی برگزار کند یا در نشست خبری اش یکی از مسئولان رده بالای فدراسیون حضور داشته باشند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7415

به "فدراسیون فوتبال هم اسکوچیچ را تحویل نگرفت، طلاق عاطفی مسئولان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال هم اسکوچیچ را تحویل نگرفت، طلاق عاطفی مسئولان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید