عجیب ترین قوانین خودرویی جهان

به گزارش بانیما، در بعضی از ایالت های آمریکا، معاینه فنی الزامی نیست.

عجیب ترین قوانین خودرویی جهان

به گزارش خبرنگاران به نقل از اتوکار، در سراسر دنیا قوانین خودرویی عجیبی وجود دارد که در ادامه با بعضی از آن ها آشنا می شوید.

1- استرالیا

در بعضی از ایالت های این کشور نظیر نیو ساوث ولز، مالکان موتور سیکلت باید به محض پارک کردن، آن ها را قفل نمایند اما قانون مشابهی در مورد خودروها وجود ندارد.

2- بحرین

در این کشور برای نادیده دریافت چراغ هدایت مجازات حبس وجود دارد و عبور از چراغ قرمز می تواند تا شش ماه حبس و 500 دینار جریمه داشته باشد.

3- چین

در بعضی از شهرهای این کشور به دلیل آلودگی هوا مجوز تردد خودرو الزامی است. سال 2019 کمیسیون حمل و نقل پکن به حدود 100 هزار وسیله نقلیه جدید مجوز تردد داد و برای صدور مجوز بین متقاضیان قرعه کشی شد.

4- قبرس

قوانین رانندگی در قبرس سخت گیرانه است و به جز ممنوعیت هر نوع خوردن و نوشیدن، کنترل فرمان با استفاده از هر دو دست الزامی و رعایت نکردن این مساله شامل جریمه است.

5- فرانسه

از سال 2013 به همراه داشتن دستگاه تست الکل تنفسی شخصی در این کشور اجباری اعلام و رانندگانی که این دستگاه را به همراه نداشته باشند 12 یورو جریمه می شوند.

6- آلمان

بسیاری از اتوبان های آلمانی هیچ گونه محدودیت سرعتی ندارند و به همین دلیل تمام کردن بنزین در آن ها نه تنها بسیار خطرناک بلکه غیرقانونی نیز هست و ممکن است پلیس راننده خاطی را 70 یورو جریمه کند.

7- مغولستان

به دلیل اختلاف نظرهای موجود، در خودروهای این کشور سمت راننده هم در سمت راست و هم در سمت چپ قرار گرفته است و خریداران می توانند بسته به تمایل خود خودروی دلخواه را خریداری نمایند.

8- سوئد

به دلیل شرایط آب و هوایی خاص، رانندگان در این کشور باید در تمامی ساعات شبانه روز چراغ های خودروی خود را روشن نگه دارند.

9- سوییس

به دلیل صرفه جویی در مصرف آب، شست و شوی خودرو در این کشور توسط خود مالکان خودرو می تواند مشمول جریمه گردد و رانندگان ملزم به انجام این کار در کارواش هستند.

10- آمریکا

در این کشور تست معاینه فنی خودروها در هر ایالت متفاوت است و حتی ایالت های میشیگان، مونتانا و داکوتای شمالی، ایالت هایی هستند که انجام معاینه فنی در آن ها الزامی نیست.

namasho.ir: نماشو: همه چیز اینجا هست از سفر و گردشگری تا ورزش و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12314

به "عجیب ترین قوانین خودرویی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین قوانین خودرویی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید