شورای امنیت هفته آینده درباره ادلب جلسه برگزار می نماید

به گزارش بانیما، یکی از منابع سازمان ملل گفت که شورای امنیت این سازمان اوایل هفته آینده نشستی را در پشت در های بسته در مورد اوضاع شهر ادلب برگزار خواهد نمود.

شورای امنیت هفته آینده درباره ادلب جلسه برگزار می نماید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یکی از منابع سازمان ملل روز گذشته (چهارشنبه) به خبرگزاری تاس خاطرنشان کرد که شورای امنیت سازمان ملل اوایل هفته آینده در مورد اوضاع شهر ادلب سوریه رایزنی هایی را در پشت در های بسته برگزار خواهد نمود.

این منبع ضمن تأکید بر اینکه روز دقیق برگزاری این نشست هنوز معین نشده، گفت: بریتانیای کبیر و فرانسه درخواست نشست محرمانه قبل از انتها هفته را مطرح نموده اند. ویتنام به عنوان رئیس شورای امنیت در ماه ژانویه به تحقق این درخواست حکم داده است.

طبق این گزارش، ارتش دولت سوریه در تاریخ 19 دسامبر (28 آذرماه) حملاتی را در شهر ادلب شروع کرد و تا به امروز 46 شهرک در بخش جنوبی ادلب را آزاد نموده است. فرماندهی ارتش سوریه می گوید که قلمرویی با وسعت بیش از 320 کیلومتر مربع از حضور تروریست ها در ادلب پاکسازی شده است.

عملیات سوریه در ادلب پس از آن شروع شد که ترکیه در عمل به تعهداتی که در خلال نشست سوچی و آستانه درباره پایبندی گروه های تروریستی تحت حمایت آن به مفاد آتش بس داده بود، مرتبا تعلل نشان داد و اخیرا این گروه ها چندین بار به مواضع ارتش سوریه در سنجار حمله کردند. این اتفاقات انگیزه ای برای ارتش سوریه شد تا با یک عملیات نظامی هرچه زودتر به حضور تروریست ها در منطقه انتها بدهد که این مهم به نوبه خود سنگ بنای محکمی در تحولات آینده مربوط به سوریه و توافقات سیاسی برای حل نهایی بحران این کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اسفند 1398 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6959

به "شورای امنیت هفته آینده درباره ادلب جلسه برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت هفته آینده درباره ادلب جلسه برگزار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید