سرمایه گذاری 4200 میلیارد تومانی برای رونق اشتغال در قم

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران، مصطفی کاویانی عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان قم که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در سالن اجتماعات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار گردید، گفت: وضعیت نرخ بیکاری در استان قم از سال 94 به بعد پایین تر از نرخ کشور بود اما در تابستان سال 97 نرخ بیکاری در مقایسه با نرخ کشور با افزایش روبرو شد.

سرمایه گذاری 4200 میلیارد تومانی برای رونق اشتغال در قم

وی با بیان اینکه سال جاری برای 6 هزار و 500 نفر در قم در سامانه رصد شغل ایجاد شده است، اضافه نمود: برای رونق اشتغال در استان قم سال جاری 4 هزار و 200 میلیارد تومان در زمینه طرح های اشتغال زایی سرمایه گذاری شده است.

مدیر اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی قم گفت: کارگروه اشتغال جلساتی با حضور اعضای این کارگروه هر دو ماه یک بار برگزار و تاکنون 6 جلسه برگزار شده که خروجی آن تاکنون 29 مصوبه بوده که اجرایی شده است.

به گفته وی، هم چنین سال جاری 3 هزار و 200 نفر به جمعیت بیمه شدگان قم اضافه شده است.

غفلت قمی ها از طرح های کارورزی

کاویانی گفت: سال گذشته 243 میلیارد تومان در زمینه اشتغال فراگیر برای استان ابلاغ شد که تاکنون 115 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی گفت: در بحث کارورزی به دلیل نبود جذابیت های مالی از سوی قمی ها استقبال نشده ولی طرح های مهارت آموزی با استقبال خوبی روبرو بوده است.

مدیر اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی قم اضافه نمود: در زمینه مشاغل خانگی 11 میلیارد تومان سهمیه این استان ابلاغ و از این اعتبار 6 میلیارد تومان پرداخت و با توجه به همراهی و همکاری خوب بانک های عامل تاکنون 8 میلیارد تومان تسهیلات خود اشتغالی به این بانک ها معرفی شده است.

وی با اشاره به جمعیت شاغلین استان در سال گذشته گفت: سال گذشته 347 هزار نفر در قم شاغل بودند در حالی که جمعیت بیکار در سال گذشته 42 هزار و 400 نفر برآورد شد و برای سال 97 باید 14 هزار شغل جدید ایجاد گردد و این کارگروه باید با برنامه ریزی بتواند نرخ اشتغال استان را ثابت نگه دارد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1842

به "سرمایه گذاری 4200 میلیارد تومانی برای رونق اشتغال در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 4200 میلیارد تومانی برای رونق اشتغال در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید