سرمایه گذاری مشترک وزارت نفت و نیرو برای نیروگاه سازی

به گزارش بانیما، یک همکاری و هماهنگی خوبی شکل گرفته تا بتوانیم با سرمایه گذاری مشترک وزارت نیرو، وزارت نفت و سرمایه گذاران، واحدهای راندمان پایین و فرسوده را جمع آوری کرده، واحدهای سیکل ساده را به سیکل ترکیبی تبدیل کرده و واحدهای موجود را ارتقای توان دهیم.

سرمایه گذاری مشترک وزارت نفت و نیرو برای نیروگاه سازی

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ،محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: آغاز عملیات ساخت پست GIS جدید نیروگاه ری در مردادماه امسال، نخستین گام برای بازنشسته کردن واحدهای قدیمی نیروگاه ری بود.

وی افزود: بعد از اجرای پست نیروگاه که یک راستا بحرانی کار بود، اقدامات دیگری که مربوط به احداث نیروگاه اصلی است را آغاز می کنیم که بر این اساس، پاییز امسال عملیات اجرایی ساخت نیروگاه 1073 مگاواتی جدید ری آغاز خواهد شد.

طرزطلب شرح داد: تلاش می کنیم در 24 ماه، پست نیروگاه و نخستین واحد گازی نیروگاه به مدار بهره برداری وارد شود.

وی ادامه داد: همچنین نوسازی نیروگاه طرشت نیز در برنامه قرار گرفته است، پیمانکار آن انتخاب شده و در آینده ای نزدیک عملیات نوسازی این نیروگاه نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در پاسخ به اینکه چند هزارمگاوات نیروگاه داریم که بدلیل فرسودگی باید جایگزین شوند؟، گفت: در مرحله اول، جایگزینی 3000 مگاوات نیروگاه با واحدهای فرسوده در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: اینکه بخواهیم اعلام کنیم این مرحله اول برای جایگزینی 3000 مگاوات نیروگاه با واحدهای قدیمی چقدر زمان می برد، بستگی به تأمین منابع مالی دارد؛ البته الان یک همکاری و هماهنگی خوبی بین وزارت نیرو و وزارت نفت شکل گرفته تا بتوانیم با سرمایه گذاری مشترک وزارت نیرو، وزارت نفت و سرمایه گذاران، به این صورت که 50 درصد وزارت نفت، 30 درصد وزارت نیرو و 20 درصد سرمایه گذار مشارکت کنند، واحدهای راندمان پایین و فرسوده را جمع آوری کرده، واحدهای سیکل ساده را به سیکل ترکیبی تبدیل کرده و واحدهای موجود را ارتقای توان دهیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11493

به "سرمایه گذاری مشترک وزارت نفت و نیرو برای نیروگاه سازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری مشترک وزارت نفت و نیرو برای نیروگاه سازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید