ساخت مجسمه جین آستین با اعتراض روبه رو شد

اعتراضات محلی به نصب مجسمه جین آستین، نویسنده مشهور بریتانیایی کلیسای وینچستر را به لغو این برنامه وادار کرد.

ساخت مجسمه جین آستین با اعتراض روبه رو شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گاردین، کلیسای جامع وینچستر که قصد داشت بنای یادبود دیگری را به سنگ قبر این نویسنده مشهور اضافه کند با مخالفت مردم محلی رو به رو شد.

این کلیسا مارتین جنینگز (هنرمند انگلیسی) را برای ساخت این مجسمه انتخاب نموده بود و به منظور ساخت اثری بی نظیر که بیانگر ارزش این نابغه ادبی باشد، مبلغ 250 هزار پوند اختصاص داده بود.

این پروژه توسط شورای شهر نیو همپشایر و وینچستر حمایت می شد، اما موجی از اعتراضات را به دنبال داشت که با نصب هرگونه مجسمه در نزدیکی کلیسای جامع مخالفت می نمایند. از دلایل معترضان، این است که سنگ قبر و خانه ای که جین آستین در آن درگذشت، هنوز در وینچستر وجود دارد و این دو اثر برای زنده نگه داشتن یاد این نویسنده کافی است.

جین آستین نویسنده انگلیسی است که روز شانزدهم دسامبر سال 1775 به جهان آمد. آثار او ادبیات غرب را بسیار مورد تأثیر قرار داده است. شناخت آستین از زندگی زنان و مهارتش در گوشه و کنایه ها، او را به یکی از مشهورترین رمان نویسان عصر خودش تبدیل کرد. او از سال 1811 تا 1816، با نگارش چهار رمان عقل و احساس، غرور و تعصب، منسفیلد پارک و اما اعتبار یک نویسنده شناخته شده را به دست آورد.

جین آستین که هیچ گاه ازدواج نکرد، دو رمان دیگر به نام های کلیسای نورث انگر و ترغیب نیز نوشت که هر دو در سال 1818 پس از مرگش به چاپ رسیدند. او کار نگارش اثری دیگر با عنوان سندیشن را نیز شروع کرد، اما عمرش به اتمام آن کفاف نداد.

کتاب های او در زمان زندگی اش شهرت مختصری نصیبش کرد، اما با انتشار خاطرات جین آستین، کتاب خواهرزاده جین درباره او در سال 1869، این نویسنده بزرگ به مخاطبان بیشتری معرفی گردید و تا دهه 1940 در جوامع دانشگاهی و ادبی به عنوان یکی از بزرگ ترین رمان نویسان کشورش شناخته شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 27 خرداد 1398 شناسه مطلب: 1911

به "ساخت مجسمه جین آستین با اعتراض روبه رو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت مجسمه جین آستین با اعتراض روبه رو شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید