رأی مثبت مصری ها به اصلاحات قانون اساسی به نفع السیسی

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران به نقل از العالم، هیأت عالی انتخابات مصر شامگاه سه شنبه اعلام نمود که همه پرسی اصلاح بعضی از مواد و بندهای قانون اساسی این کشور رأی مثبت آورده است.

رأی مثبت مصری ها به اصلاحات قانون اساسی به نفع السیسی

این هیأت با صدور بیانیه ای که از سوی لاشین ابراهیم رئیس این هیأت قرائت شد، خاطرنشان کرد که در همه پرسی تغییر قانون اساسی بیش از 44 درصد (27 میلیون نفر) از واجدان شرایط شرکت کردند که از این بین، 88 درصد به آن آری گفته اند.

در این همه پرسی که از آدینه گذشته شروع و روز دوشنبه خاتمه یافت، 61 میلیون 344 هزار و 503 نفر واجد شرایط می توانستند شرکت نمایند.

مجلس مصر 27 فروردین طی جلسه ای با اکثریت آرا، با طرح تغییر بعضی از بندهای قانون اساسی این کشور موافقت کرد و از هیأت عالی انتخابات خواست همه پرسی را در سریع ترین وقت ممکن برگزار نمایند.

بسیاری از جریان ها و احزاب سیاسی علیه این طرح که با هدف افزایش دوره ریاست جمهوری و به تبع آن افزایش مدت ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی مطرح شد موضع گرفته و تصویب آن را خطری برای مردم سالاری در این کشور آفریقایی قلمداد کردند.

دوره ریاست جمهوری در مصر چهار ساله بود که با تصویب این طرح و رأی مردم مصر به آن، رئیس جمهور این می تواند دو دوره شش ساله در قدرت بماند.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 2648

به "رأی مثبت مصری ها به اصلاحات قانون اساسی به نفع السیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی مثبت مصری ها به اصلاحات قانون اساسی به نفع السیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید