در ملاقات عراقچی و مدیرکل آژانس چه گذشت؟

به گزارش بانیما، عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام به وین سفر نموده است، با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز ملاقات و تبادل نظر کرد.

در ملاقات عراقچی و مدیرکل آژانس چه گذشت؟

به گزارش خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات با معاون وزیر امور خارجه کشورمان در وین را مثبت ارزیابی کرد و در توییتی نوشت که همکاری های ایران و آژانس باید ادامه پیدا کند.

طرفین، گفتگوهای اخیر در تهران و بیانیه مشترک که منجر به تقویت همکاری ها و تعاملات و همچنین اعتماد بین ایران و آژانس می گردد را مثبت و سازنده خواندند و از استقبال گسترده از تفاهمات حاصله در سطح بین المللی ابراز خرسندی کردند.

دو طرف همچنین بر عزم ایران و آژانس برای تداوم همکاری های متقابل، بر اساس حسن نیت، تاکید کردند.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات با معاون وزیر امور خارجه کشورمان در وین را مثبت ارزیابی کرد و در توییتی نوشت که همکاری های ایران و آژانس باید ادامه پیدا کند.

در این ملاقات، غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین نیز حضور داشت.

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، چهارشنبه گذشته در خاتمه سفر مدیرکل آژانس به تهران و انجام مذاکرات با مقامات ایران، توافق کردند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت نمایند و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از 16 ژانویه 2016 به صورت موقت توسط ایران در حال اجراست، ارتقا بخشند.

در این بیانیه آمده است: بعد از مشورت های فشرده دوجانبه، ایران و آژانس در مورد حل و فصلِ توأم با حسن نیت موضوعات معین شده توسط آژانس در ارتباط با اجرای پادمان به توافق رسیدند. در این ارتباط، ایران به طور داوطلبانه به دو مکان معین شده توسط آژانس دسترسی داده و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل خواهد نمود.

طرف های اروپایی عضو برجام ضمن استقبال از تصمیم ایران و آژانس، آن را گامی مثبت در راستای حفظ و تداوم این توافق ارزیابی نموده اند.

در همین پیوند اعضای باقی مانده در برجام صبح امروز در چارچوب نشست کمیسیون مشترک این توافق در وین گردهم آمده تا گام دیگری را برای حفظ این توافق در برابر یکجانبه گری های آمریکا بردارند. این نشست ساعاتی پیش به خاتمه رسید و اعضا بر لزوم حفظ برجام تاکید کردند.

311311

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11689

به "در ملاقات عراقچی و مدیرکل آژانس چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ملاقات عراقچی و مدیرکل آژانس چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید