در آستانه برگزاری اسکار؛ مهم ترین جوایز مستقل اسپریت به بری جنکینز رسید

به گزارش بانیما، در حالی که تنها ساعاتی تا برگزاری نود و یکمین دوره جوایز اسکار زمان باقی مانده برندگان جوایز مستقل اسپریت معین شدند و فیلم اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند (If Beale Street Could Talk) ساخته بری جنکینز جوایز اصلی این مراسم را به دست آورد.

در آستانه برگزاری اسکار؛ مهم ترین جوایز مستقل اسپریت به بری جنکینز رسید

اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند که در بخش بهترین فیلم با فیلم های کلاس هشتم (Eighth Grade)، اولین اصلاح شده (First Reformed)، ردی به جا نگذار (Leave No Trace) و تو هرگز واقعاً اینجا نبودی (You Were Never Really Here) رقابت می کرد پیروز شد به عنوان بهترین فیلم بلند انتخاب گردد. بری جنکینز کارگردان این اثر سینمایی جایزه بهترین کارگردانی را به دست آورد و رجینا کینگ از بازیگران زن این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را تصاحب کرد.

جنکینز دو سال پیش و برای ساخت فیلم مهتاب (Moonlight) پیروز شد مانند سال جاری جوایز اصلی اسپریت را به خود اختصاص دهد.

دو جایزه مهم دیگر این مراسم در بخش های بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و بهترین بازیگر نقش اصلی زن به ایثن هاک (برای فیلم اولین اصلاح شده) و گلن کلوز (برای فیلم همسر) رسید.

در حالی که جایزه بهترین فیلم نامه به جو بینی برای فیلم تو هرگز واقعاً اینجا نبودی اختصاص یافت بو بورنهام نویسنده و کارگردان فیلم کلاس هشتم برای فیلم نامه این اثر سینمایی جایزه بهترین فیلم نامه اول را به دست آورد. بورنهام پیش از این هم پیروز شده بود جایزه بهترین فیلم نامه غیراقتباسی انجمن نویسندگان آمریکا را به دست آورد.

در بخش بهترین فیلم بین المللی روما (Roma) پیروز شد سوگلی (The Favourite)، سوختن (Burning)، لازاروی خرسند (Happy as Lazzaro) و دزدان فروشگاه (Shoplifters) را از پیش رو بردارد. همچنین جایزه بهترین فیلم بلند اول به ببخشید مزاحم شما شدم (Sorry to Bother You) ساخته بوتس رایلی رسید.

جوایز اسپریت توسط 6200 عضو سازمان فیلم مستقل انتخاب می شوند و مبنای حضور به عنوان نامزد برنده شدن جوایز در بخش های اصلی این مراسم این است که آثار در ایالات متحده آمریکا و با بودجه ای کمتر از 20 میلیون دلار فراوری شده باشند. به همین دلیل آثاری چون ستاره ای متولد شده است و پلنگ سیاه در میان نامزدها حضور نداشتند و آثاری چون روما و سوگلی صرفا در بخش بین المللی نامزد بودند.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1933

به "در آستانه برگزاری اسکار؛ مهم ترین جوایز مستقل اسپریت به بری جنکینز رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در آستانه برگزاری اسکار؛ مهم ترین جوایز مستقل اسپریت به بری جنکینز رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید