خبرنگاران کرونا در فرانسه؛ کاهش 35 درصدی فعالیت های اقتصادی

به گزارش بانیما، تهران- خبرنگاران- فرانسه در حالی دهمین روز قرنطینه را پشت سر می گذارد که آمارها حاکی از کاهش 35 درصدی فعالیت های اقتصادی در این کشور دارند.

خبرنگاران کرونا در فرانسه؛ کاهش 35 درصدی فعالیت های اقتصادی

موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه (INSEE) روز پنج شنبه (7 فروردین) گزارشی از تاثیر منفی بحران کرونا بر اقتصاد فرانسه منتشر کرد.

بر طبق این گزارش که در رسانه های مختلف فرانسه بازتاب وسیع داشته است، در هفته گذشته میزان فعالیتهای اقتصادی در این کشور تا 35 درصد افت کرده و میزان مصرف خانوارهای فرانسوی نیز به 65 درصد میزان عادی رسیده است.

بر طبق گزارش این موسسه وابسته به وزارت اقتصاد فرانسه، بحران کرونا به میزان 3 واحد از تولید ناخالص داخلی سالیانه فرانسه کاسته است و در صورت ادامه قرنطینه به مدت 2 ماه، این مسئله می تواند تا 6 واحد از تولید ناخالص داخلی این کشور بکاهد.

بر اساس گزارش موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی، میزان تاثیر بحران کرونا در بخش های مختلف اقتصادی یکسان نبوده و بیشترین خسارت را به بخش های حمل و نقل، هتلداری، رستوران ها و بخش تفریحات وارد کرده است. نرخ اشتغال نیز در فرانسه به پائین ترین میزان خود از 1991میلادی رسیده است.

فرانسه از 17 مارس (27 اسفند 98) با اعلام آغاز قرنطینه عمومی تأکید کرد که مردم به مدت 2 هفته به جز در موارد ضروری و با مجوز قانونی، حق خروج از منازل خود را ندارند و برای اعمال این قانون بیش از 100 هزار نفر از نیروهای پلیس را به کار گرفت. از روز سه شنبه گذشته نیز اقدامات سختگیرانه تری در این ارتباط از سوی دولت اعلام شد.

روز چهارشنبه مقام های بهداشتی فرانسه اظهار داشتند که با ثبت 231 مورد مرگ جدید ناشی از کرونا، شمار جان باختگان این ویروس در آن کشور به یک هزار و 331 نفر رسیده است.

این آمار نشان دهنده افزایش 21 درصدی تعداد جان باختگان کرونا در مدت 24 ساعت گذشته در فرانسه است. این آمار صرفاً مربوط به مبتلایانی است که در بیمارستان ها جان خود را از دست داده اند و افرادی که در آسایشگاه ها و خانه ها جان باخته اند در این گزارش ثبت نشده اند. فردریک والتو رییس فدراسیون بیمارستان های فرانسه روز چهارشنبه اظهار داشت که تعداد جان باختگان از بیماری کرونا در این کشور بیش از آمار رسمی منتشر شده دولتی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8428

به "خبرنگاران کرونا در فرانسه؛ کاهش 35 درصدی فعالیت های اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا در فرانسه؛ کاهش 35 درصدی فعالیت های اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید