خبرنگاران دولت وفاق ملی لیبی از حمله جنگنده های خارجی به پایگاه الوطیه اطلاع داد

به گزارش بانیما، تهران- خبرنگاران- دولت وفاق ملی لیبی روز یکشنبه خاطرنشان کرد؛ جنگنده های خارجی به پایگاه الوطیه واقع در غرب طرابلس حمله کردند.

خبرنگاران دولت وفاق ملی لیبی از حمله جنگنده های خارجی به پایگاه الوطیه اطلاع داد

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، محمد قنونو سخنگوی ارتش دولت وفاق ملی لیبی گفت: پایگاه هوایی الوطیه توسط جنگنده های بیگانه که از نیروهای حفتر حمایت می نمایند، مورد حمله نهاده شد.

وی با بیان اینکه نیروهای ارتش پاسخ سختی به این حمله در زمان و مکان مناسب خواهند داد، گفت: حمله به الوطیه با هدف بالا بردن روحیه نیروهای حفتر انجام شد.

از سوی دیگر، نیروهای خلیفه حفتر اعلام کردند که هفت خودروی زرهی نیروهای وابسته به ترکیه را در نزدیکی شهر براک واقع در جنوب پایتخت منهدم کردند.

لیبی یک دهه است که درگیر جنگ داخلی و متعاقب آن، نبرد نیابتی گسترده میان نیروهای منطقه ای و فرامنطقه ای است که در این عرصه، کشورهایی نظیر روسیه، مصر، فرانسه، عربستان سعودی، امارات و یونان در برابر ترکیه، ایتالیا و قطر نهاده شده اند.

اما اکنون به نظر می رسد مصر و ترکیه در بحران لیبی، موضع جنگی به خود گرفته و احتمال بروز یک جنگ ویرانگر در منطقه را افزایش داده اند.

در عرصه چنین نبرد نیابتی، عربستان سعودی، روسیه، مصر، امارات، فرانسه و یونان از ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش شرق لیبی حمایت می نمایند و ترکیه، قطر و ایتالیا نیز دولت فایز السراج رییس دولت وفاق ملی لیبی را مورد پشتیبانی خود قرار داده اند.

پیشروی نیروهای دولت وفاق ملی بسوی شهر سرت که پس از عقب نشینی نیروهای ژنرال حفتر از اطراف طرابلس صورت گرفت، موجی از نگرانی را بین دولت ها و جناح های حامی حفتر برانگیخت؛ به گونه ای که مواضع تند دولت وفاق ملی و ژنرال حفتر علیه یکدیگر در روزهای اخیر در محافل رسانه ای و سیاسی دنیا شروع یک بحران بین المللی جدید در لیبی تلقی شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10746

به "خبرنگاران دولت وفاق ملی لیبی از حمله جنگنده های خارجی به پایگاه الوطیه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت وفاق ملی لیبی از حمله جنگنده های خارجی به پایگاه الوطیه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید