حق شناس در گفت وگو با خبرنگاران عنوان نمود؛ عرضه سوخت یارانه ای برای تمام ناوگان دریایی

یک مقام مسئول گفت: تمام ناوگان دریایی از جمله صیادی، مسافری و لنج های تجاری می توانند از یارانه سوخت با مبلغ 3 هزار و 500 تومان استفاده نمایند.

حق شناس در گفت وگو با خبرنگاران عنوان نمود؛ عرضه سوخت یارانه ای برای تمام ناوگان دریایی

هادی حق شناس، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفت وگو با خبرنگار با بیان اینکه طرح نوسازی ناوگان دریایی را در دستور کار قرار داده ایم، اظهار کرد: این طرح توسط سازمان بنادر، شورای عالی بنادر، کشتی سازی، اتحادیه مالکان کشتی ها در دستور آنالیز است و ما در آینده نزدیک، تمامی شناورهای فرسوده را نوسازی و بازسازی خواهیم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون 500 شناور نیازمند بازسازی است، گفت: مالکان این شناورها می توانند با دریافت تسهیلات بلاعوض، لنج های فرسوده خود را نوسازی نمایند.

به گفته حق شناس؛ در مرحله اول نوسازی لنج های تجاری بالای 40 سال برای نوسازی در دستور کار قرار می گیرد و می توانند از تسهیلات ارائه شده در این حوزه استفاده نمایند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی توضیح داد: در مرحله بعد، شناورهایی که زیر 40 سال است برای نوسازی در دستور کار قرار می گیرند، اما متاسفانه برخی از این شناورها هم اکنون در بنادر جنوبی در حال تردد هستند.

وی درباره وضعیت سوخت کشتی های صیادی مسافری گفت: تمام ناوگان دریایی از جمله صیادی، مسافری و لنج های تجاری که در آبهای داخلی تردد می نمایند، می توانند از یارانه سوخت با مبلغ 3 هزار و 500 تومان استفاده نمایند.

پرداخت تسهیلات بلاعوض به صاحبان لنج های فرسوده

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 19 فروردین 1398 شناسه مطلب: 1126

به "حق شناس در گفت وگو با خبرنگاران عنوان نمود؛ عرضه سوخت یارانه ای برای تمام ناوگان دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق شناس در گفت وگو با خبرنگاران عنوان نمود؛ عرضه سوخت یارانه ای برای تمام ناوگان دریایی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید