حضور طولانی مدت ویروس کرونا در مخاط بینی بچه ها

به گزارش بانیما، با گذشت بیش از 8 ماه از شیوع ویروس کرونا در جهان و پیدا نشدن واکسن موثر برای مقابله با این ویروس، کنترل و مهار کووید 19 به یکی از چالش های بزرگ بهداشتی کشور ها تبدیل شده است. سازمان جهانی بهداشت علائم مختلفی مانند سرفه خشک، تب، بی حالی و از دست دادن حس بویایی و چشایی را از ویژگی هایی دانست که در مبتلایان دیده می شود. در این میان، بچه ها شرایط متفاوتی دارند. تحقیقات نشان داده است بیشتر بچه ها پس از ابتلا به کرونا علائم این بیماری را از خود نشان نمی دهند. این موضوع می تواند باعث انتقال راحت بیماری از بچه ها به بزرگسالان شود.

حضور طولانی مدت ویروس کرونا در مخاط بینی بچه ها

بر این اساس، تحقیقات جدید دانشمندان کره جنوبی بر روی 91 کودک مبتلا به کرونا در 22 بیمارستان نشان داد بیشتر این بچه ها هیچ کدام از علائم بیماری را از خود نشان نداده اند. زمانی ابعاد موضوع پیچیده می شود که یافته ها نشان می دهد ویروس کرونا می تواند 3 هفته یا بیشتر در مخاط بینی بچه ها باقی بماند. این بچه ها به طور فعال ناقلان خاموش ویروس کرونا در جامعه هستند و این موضوع تهدید بزرگی در راه مبارزه و کنترل شیوع کووید 19 در جامعه است.

محققان بیمارستان ماساچوست آمریکا نیز پیش تر تایید کرده بودند میزان ویروس کرونا در مجاری تنفسی بچه ها بسیار بیشتر از بزرگسالان است و از همین رو آن ها قدرت بیشتری برای انتقال ویروس دارند.

دکتر لاول یونکر، از متخصصان بیمارستان ماساچوست آمریکا تاکید کرد: برخی تصور می کنند افرادی که به کرونای شدید مبتلا هستند و در بیمارستان بستری شده اند باعث حجم بالای شیوع ویروس کرونا در جامعه هستند. این در حالی است که بچه ها مبتلا به کووید 19 که علائمی از خود نشان نمی دهند و در جامعه حضور دارند می توانند با شدت بیشتری باعث انتقال ویروس شوند. به هر میزان که ویروس در مجاری تنفسی بیشتر باشد، آن فرد می تواند به میزان قابل توجهی ویروس را در جامعه منتشر کند.

دانشمندان می گویند با نزدیک شدن به فصل آغاز مدارس، باید تمهیدات مختلف بهداشتی از سوی دولت ها برای این موضوع اندیشیده شود. از آنجا که هیچ واکسن موثری در حال حاضر برای مقابله با ویروس کرونا در دسترس نیست، بازگشایی مجدد مدارس می تواند تلاش ها برای کنترل شیوع ویروس را تحت الشعاع قرار دهد. بخصوص آنکه بچه ها شاید نتوانند به اندازه بزرگسالان مسائل بهداشت فردی را رعایت کنند.

محققان انگلیسی پیش تر اعلام کردند بچه ها کمترین آسیب پذیری را در مقابل کووید 19 دارند، اما همین افراد می توانند ناقلان ویروس در جامعه باشند. یک فرد مبتلا به کرونا می تواند 430 تن را به این ویروس آلوده کند. بخصوص انتقال این ویروس به افراد کهنسال می تواند خطر مرگ و میر ناشی از کرونا در جامعه را افزایش دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11684

به "حضور طولانی مدت ویروس کرونا در مخاط بینی بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور طولانی مدت ویروس کرونا در مخاط بینی بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید