ثروت عجیب و غریب دیگو مارادونا؛ مارادونا چگونه ثروت اش را به باد داد؟!

به گزارش بانیما، دیگو مارادونا، ستاره ای که بسیاری او رابهترین بازیکن تاریخ می دانند به علت عارضه قلبی و در 60 سالگی درگذشت. او که با آرژانتین 4 بار طعم حضور در جام جهانی را چشیده بود یک بار به فینال رسید و یکبار هم جام قهرمانی را بالای سر برد.

ثروت عجیب و غریب دیگو مارادونا؛ مارادونا چگونه ثروت اش را به باد داد؟!

دیگو البته در بندر ناپل حکم یک الهه را دارد؛ او بعد از بارسلونا با مبلغ 12 میلیون یورو که آن موقع رکورد بود راهی ناپولی شد تا به این تیم فقیر بندرنشین در رقابت های فوتبال ایتالیا یاری کند؛ دیگو ناپولی را نه تنها در ایتالیا بلکه در فوتبال اروپا هم به قله رساند.

برای بازیکنی که دو بار در طول دوران حرفه ای اش رکورد نقل وانتقالات را شکسته و در تیم های مطرحی همچون بوکاجونیورز، بارسلونا و ناپولی بازی نموده قاعدتا مشکل اقتصادی نباید جایی در زندگی اش داشته باشد. او علاوه بر این موارد دستی هم در دنیای مربیگری داشت و به نظر می رسید شرایط مناسب اقتصادی داشته باشد.

به گزارش سرویس ورزشی خبرنگاران، با این حال به نظر رسیدن با واقعیت زمین تا آسمان متفاوت است! طبق گزارشی که چندین رسانه اروپایی نوشته اند مارادونا نه تنها درآمد زیادی در سال های اخیر نداشته بلکه ارزش دارایی اش بین 100 تا 450 هزار یورو تخمین زده شده است!

ثروت دیگو مارادونا چقدر بود؟

اکسپرس انگلیس ارزش دارایی مارادونا را 100 هزار دلار و اسپورتون فرانسه این رقم را حدود 150 هزار یورو برآورده نموده است؛ این درحالی است که مجله آلمانی ورمو، ارزش دارایی مارادونا را 450 یورو برآورد نموده است!

هرکدام ازاین رقم ها صحت داشته باشد در اصل تفاوتی ایجاد نمی کند و برخلاف ظاهر، نشان دهنده این است که مارادونا در لحظه مرگ اصلا ثروتمند نبوده است! نکته جالب توجه درباره دیگو مارادونا اینکه در طول زمان بازی اش با اسپانسر های گردن کلفتی قرارداد داشت که مهمترین آن ها برند آلمانی پوما بود.

به گزارش خبرنگاران، به غیر از پوما، مارادونا مدتی با برند میزانو هم همکاری کرد، ولی بعد دوباره به پوما برگشت. این در حالی است که او بعد ها با برند ساعت سازی اوبلو هم قرارداد تجاری منعقد کرد. سوال، اما اینجاست که پول های حاصل از دوران بازی، مربیگری و قرارداد های تجازی دیگو مارادونا و ثروت او چه شده است؟

در پاسخ، سه رسانه اروپایی مذکور که نامشان در بالا ذکر شد، اینطور نوشته اند که او در واقع همه را به باد داده است! زندگی نه چندان سالم مارادونا بیرون از زمین فوتبال و اعتیادش به مواد مخدر و الکل باعث شده او نتواند ثروت اندوزی کند. البته مهمترین عامل از دست رفتن ثروت مارادونا بدهی سنگین اقتصادیاتی او به ایتالیا بود.

آنطور که روزنامه کویره دلا سرا نوشته مارادونا عنوان نموده 35 میلیون یورو اقتصادیاتش را داده است تا دیگر تحت تعقیب نباشد. او زمانی که از ناپولی رفت اقتصادیاتش را پرداخت نکرد تا 30 سال جریمه شامل حالش گردد. دیگو چندسال بعد و زمان ورودش به ایتالیا موقتا بازداشت شد و ساعت رولکس گران قیمتش هم ضبط شد.

با این حال مسئولان اقتصادیات ایتالیا اعتقاد داشتند او باید رقم 37 میلیون یورو جریمه بپردازد. به نظر می رسد این عوامل دست به دست هم داده و ثروت مارادونا را به باد داده است. این در حالی است که به غیر از رقم عنوان شده که باید بین 5 فرزند او تقسیم گردد خانه مارادونا هم پیش تر ارزش گذاری شده و عنوان شده است که رقمی نزدیک به دو میلیون یورو ارزش دارد. خانه دیگو، تنها چیزی بوده که ظاهرا برایش باقی مانده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 13247

به "ثروت عجیب و غریب دیگو مارادونا؛ مارادونا چگونه ثروت اش را به باد داد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروت عجیب و غریب دیگو مارادونا؛ مارادونا چگونه ثروت اش را به باد داد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید