تمیز کردن کاغذ دیواری

به گزارش بانیما، گرد و خاک و لکه ها را باید قبل از این که پایدار شوند، از روی کاغذ دیواری پاک کنید. روش های تمیز کردن کاغذ دیواری را در این مطلب بخوانید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها با طرح ها و رنگ های متنوع نمای زیبایی به محیط کار یا زندگی ما می دهند؛ اما شاید حتی دقیق ترین افراد هم در هنگام تمیز کردن خانه، تمیز کردن کاغذ دیواری را فراموش کنند یا عید به عید یادشان بیفتد این کار را انجام دهند. به هر حال بیشتر کاغذ دیواری ها قابلیت تمیز کردن دارند و بر اساس میزان کثیفی کاغذ دیواری می توانید با استفاده از روش صحیح و مواد مناسب و البته با کمی تلاش کاغذ دیواری را گردگیری و لکه زدایی کنید تا مثل روز اول تمیز شود. در این مطلب بانیما می خواهیم شما را با انواع روش های تمیز کردن کاغذ دیواری آشنا کنیم.

تمیز کردن کاغذ دیواری

1. معین کردن نوع کاغذ دیواری

ابتدا جنس کاغذ دیواری را معین کنید. تمیز کردن کاغذ دیواری وینیلی (نوعی پلاستیک) کار سختی نیست. بعضی اوقات کاغذ دیواری های پارچه ای با آکریل یا وینیل پوشیده شده است که به راحتی قابل شست وشو است. اما کاغذ دیواری کاغذی ساده نباید خیس شود و تا حد امکان باید فقط نقطه موردنظر را تمیز کنید.

2. تمیز کردن

حدود دو قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را در یک ظرف آب گرم حل کنید. یک حوله یا اسفنج را درون محلول خیس کنید و آب اضافه آن را بگیرید. ابتدا در جایی از دیوار که به راحتی دیده نمی شود، محلول را امتحان کنید؛ اگر به کاغذ دیواری آسیبی وارد نشد، فرایند تمیز کردن را شروع کنید. تمیز کردن را با حرکات بالا به پایین، عمودی و با حرکات دورانی انجام دهید.

3. شست وشو و خشک کردن

در این مرحله دومین سطل آب به کار می آید. یک سطل آب و دستمال تمیز بردارید و کاغذ دیواری را با آب تمیز بشویید. از آب زیاد استفاده نکنید. شما نمی خواهید در نهایت دیواری نمناک داشته باشید. برای جلوگیری از مرطوب یا خیس ماندن کاغذ دیواری، یک دستمال تمیز دیگر بردارید و بلافاصله کاغذ دیواری را خشک کنید.

گردگیری کاغذ دیواری

1. گردگیری با جاروبرقی

موثرترین روش برای از بین بردن گرد و غبار روی کاغذ دیواری، استفاده از جاروبرقی است. قبل از شروع، برس مخصوص تمیز کردن دیوار را روی جاروبرقی نصب کنید تا دیوار خش نیفتد. هر بار بخش کوچکی از دیوار را تمیز کنید و این کار را تا زمانی که کل دیوار تمیز شود ادامه دهید.

2. تمیز کردن با جارو

پارچه ای مخصوص گردگیری بردارید و آن را روی برس های جارو قرار دهید. جارو را به صورت چپ و راستی روی دیوار بکشید. این کار کمک می کند تا گرد و غبار گوشه دیوار را هم بگیرید. سپس جارو را از بالا به پایین دیوار بکشید و گرد و خاک را تمیز کنید. با این روش مطمئن می شوید که همه جا به خوبی تمیز شده است.

3. گردگیری با دستمال

از بالای دیوار شروع کنید و گرد و غباری که روی دیوار نشسته را با دستمال تمیز کنید. همان طور که به تمیز کردن ادامه می دهید، مطمئن شوید که دستمال تان تمیز است؛ چرا که دستمال کثیف اثر لکه را روی دیوار باقی می گذارد.

لکه زدایی

1. پاک کردن مداد شمعی

از یک کاردک استفاده کنید و مدادشمعی را از روی دیوار بتراشید. هر قسمتی که جدا شد، یک دستمال توالت روی لکه بگذارید؛ سپس یک اتو را با پایین ترین درجه حرارت روی لکه فشار دهید. حرارت اتو باعث پاک شدن مداد شمعی می شود. توجه کنید که اگر اگر کاغذ دیواری تان قابل شست وشو است، می توانید با استفاده از محلول شوینده، اثر مداد شمعی را از روی دیوار پاک کنید.

2. پاک کردن لکه چربی

ابتدا یک دستمال کاغذی را روی لکه قرار دهید؛ سپس اتو با درجه حرارت پایین را روی دستمال بگذارید. با این کار چربی به دستمال می چسبد و زمانی که دستمال را برمی دارید دیوار تمیز است. می توان از پودر تالک هم استفاده کرد. مقداری پودر را روی دستمال کاغذی بریزید و به مدت 10 دقیقه روی دیوار قرار دهید. سپس با قاشق یا برس خشک، پودر را از روی دیوار بردارید.

3. از بین بردن لکه نوشیدنی

پارچه را درون ظرف صابون و پراکسید خیس کنید و ترکیب را روی دیوار بزنید. اجازه دهید تا ترکیب به مدت 5 دقیقه روی دیوار باقی بماند. در این مدت ترکیب به لکه می چسبد؛ سپس با یک حوله مرطوب لکه را بردارید و با دستمال کاغذی دیوار را خشک کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انتخاب رنگ مناسب برای کاغذ دیواری، نقش رنگ در مدل کاغذ دیواری را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8022

به "تمیز کردن کاغذ دیواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمیز کردن کاغذ دیواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید