تمرینات خشک در اردوی تیم ملی تیراندازی

به گزارش بانیما، مربی تیم ملی تفنگ می گوید که تا امروز تمرینات ما تکنیکی یا به عبارتی تمرینات خشک بوده است.

تمرینات خشک در اردوی تیم ملی تیراندازی

ابراهیم اینانلو در گفت و گو با بانیما، در مورد روند پیگیری تمرینات تیم ملی تیراندازی اظهار کرد: اردوهای ماده تفنگ در حال پیگیری است و مرحله دوم اردو از فردا شروع خواهد شد. شرایط بچه ها بد نیست اما چون دیگر نزدیک مسابقات می شویم احتیاجمان به فشنگ زیاد می گردد. تا امروز تمرینات ما تکنیکی یا به عبارتی تمرینات خشک بود. در برنامه مان هست اگر شرایط خوب باشد، بتوانیم یک اردوی خارجی قبل از مسابقات ورلد کاپ هند داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه پیشنهادش برای اردوی خارجی هانوفر آلمان است، گفت: ترجیح من هانوفر است. چون به لحاظ خرید فشنگ و برخی کارها شرایط بهتری دارد. اما بستگی به شرایط دارد. البته چند کشور اطراف همانند قزاقستان و ترکیه هم هستند که از نظر قیمتی شاید بهتر باشند اما کیفیت هانوفر را ندارند. ترجیح من هانوفر بوده و باید ببینیم چه خواهد شد. اگر شرایط فراهم باشد نظر من این است که وسط بهمن به اردویی همچون هانوفر برویم که بتوانیم بعد از آن استراحت کوتاهی هم در تهران داشته باشیم و بعد دوباره برای حضور در جام دنیای راهی هند شویم.

مربی تیم ملی تفنگ در مورد تمرینات خشک و کمبود فشنگ موجود در اردوی تیم ملی اعلام کرد: ما از 10 سال گذشته، زمانی هم که لازلو سرمربی تیم ملی بود با این شرایط غریب نیستیم. خیلی مواقع تمرینات خشک توانسته ورزشکاران را به عملکرد خوب نزدیک کند. شاهدیم که تنها مدال ما در آسیایی در رشته خفیف کسب شد بود، در کره هم در سه وضعیت قهرمان جوانان دنیا شدیم. مهم این است که حداقل یک ماه مانده به مسابقات مهم با فشنگ تمرین کنیم. من پیشنهاد هانوفر را داده ام فدراسیون هم کارها را شروع نموده است. امیدوارم که تا آن روز همه چیز طبق برنامه پیش رود و بتوانیم یک اردوی خارج از کشور داشته باشیم تا ورزشکاران مقداری خود را به شرایط ایده آل نزدیک نمایند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکل ساچمه در اردوهای تیم ملی وجود دارد یا خیر گفت: فعلا نه، مسئله ای نیست. البته قیمت ساچمه کمی گران شده و شرایط را سخت نموده است. بسته ساچمه ای را که فدراسیون زیر 50 هزار تومان می خرید به بیشتر از 150 هزار تومان رسیده و کار را سخت نموده است.

اینانلو در پاسخ به این سوال که آیا نبود مربی خارجی در کنار ورزشکاران تفنگ مسئله ای ایجاد نمی کند، گفت: زمانی هم که لازلو رفته بود دو سال بدون مربی خارجی پیش رفتیم و نتایج خوبی هم گرفتیم. من تجربه 6- 7 سال کار با لازلو را دارم و خودم از پس خیلی از موارد بر می آیم. چیزی که الان برای تیم مهم است شرایط تمرین و اردو است. اگر بتوانیم این شرایط را مهیا کنیم قاطعانه می گویم که در تفنگ مشکل مربی نداریم، به شرطی که بتوانیم شرایط و وسایل خوبی را برای تمرین بچه ها مهیا کنیم. در غیر این صورت ما تجربه ماکسیموویچ را هم داشتیم که در مورد او نظری ندهم بهتر است. در حال حاضر چیزی که ما احتیاج داریم شاید حضور مربی خارجی نباشد، ورزشکاران به امکانات و وسایل بیشتر احتیاج دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1360

به "تمرینات خشک در اردوی تیم ملی تیراندازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرینات خشک در اردوی تیم ملی تیراندازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید