تدارک کشت 390 هزار هکتار گندم در کرمانشاه

به گزارش بانیما، خبرنگاران/کرمانشاه معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای زیرکشت گندم رفتن حدود 390 هزار هکتار از اراضی استان در سال زراعی آینده خبر داد.

تدارک کشت 390 هزار هکتار گندم در کرمانشاه

دکتر سید افشین صفوی در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: برآورد می شود در سال زراعی آینده 290 هزار هکتار گندم دیم و 100 هزار هکتار گندم آبی در استان کشت شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه هیچ کمبودی برای تامین نهاده های مورد نیاز کشاورزان نداریم، گفت: 38 هزار تن بذر گندم اصلاح شده برای تامین نیاز گندمکاران استان خریداری و وارد استان شده است.

امسال تولید گندم استان با افزایش 25 هزار تنی به 870 هزار تن می رسد

صفوی در ادامه به آخرین آمار خرید گندم مازاد بر نیاز زارعان در مراکز خرید گندم اشاره کرد و گفت: تا به امروز 557 هزار و 961 تن گندم از زارعان استان خریداری شده که 519 هزار و 21 تن آن به صورت خرید تضمینی بوده که تا به امروز هم 1272 میلیارد تومان از وجه گندم معادل 98 درصد مطالبات گندمکاران به حساب آنها واریز شده است. همچنین 38 هزار و 940 تن گندم دروم نیز به صورت توافقی و از سوی کارخانجات ماکارونی از گندمکاران استان خریداری شده که تمامی وجوه آن به حساب گندمکاران واریز شده است.

صفوی گفت: پیش بینی می شود میزان گندم خریداری شده از کشاورزان در مراکز خرید تضمینی در نهایت به 560 هزار تن برسد.

صفوی با بیان اینکه سال گذشته در مجموع 845 هزار تن گندم در استان تولید شد، گفت: امسال میزان تولید گندم در استان با افزایش 25 هزار تنی به 870 هزار تن خواهد رسید.

صفوی در پایان گفت: برداشت گندم در استان کرمانشاه در مراحل پایانی است، هرچند خرید گندم از گندمکاران کماکان ادامه خواهد داشت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11641

به "تدارک کشت 390 هزار هکتار گندم در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدارک کشت 390 هزار هکتار گندم در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید