تخفیف 45 درصدی قیمت گاز مشمول چه کسانی می گردد؟

به گزارش بانیما، مدیر امور هماهنگی گازرسانی کشور گفت: اگر مشترکی به ازای هر یک درصد مصرف نسبت به سال گذشته کمتر مصرف داشته باشد تا 45درصد می تواند از پاداش تخفیف استفاده کند.

تخفیف 45 درصدی قیمت گاز مشمول چه کسانی می گردد؟

به گزارش تسنیم، رحمانی مدیر امور هماهنگی گازرسانی کشور گفت: اگر مشترکی به ازای هر یک درصد مصرف نسبت به سال گذشته کمتر مصرف داشته باشد در تعرفه به اندازه سه واحد از مبلغ گازب های آن ها کاهش پیدا می نماید و تا 45 درصد می تواند از پاداش تخفیف استفاده کند و افزایش قیمت تعرفه ها و جریمه در بخش پرمصرف ها خواهد بود.

رحمانی گفت: در راستای اجرایی کردن بند (م) تبصره یک قانون بودجه شرکت ملی گاز ایران، مصارف در بخش خانگی، شهر ها و روستا ها از اقلیم های یک تا 5 و اقلیم های بسیار سرد تا اقلیم گرم، تقسیم بندی شده است.

وی افزود: براساس بند (ک) تبصره 15، گازب های مشترکین تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که مصارف متعارف در پلکان اول تا سوم دارند رایگان می گردد و مبلغ گازب های این مشترکین از محل افزایش قیمت تعرفه های بدمصرف جبران خواهد شد.

رحمانی ادامه داد: براساس مصوبه دولت سه پلکان اول مصرف در تمامی اقلیم ها بدون تغییر به جای مانده است و این یک تشویق برای مشترکانی است که در حد متعارف گاز را مصرف می نمایند.

وی گفت: پلکان چهارم تا ششم به اندازه 30 درصد، پلکان چهارم تا دهم مصارف پرمصرف و پلکان یازدهم تا دوازدهم بدمصرف هستند.

مدیر امور هماهنگی گازرسانی کشور ادامه داد: پلکان چهارم تا ششم 30 درصد تعرفه آن ها نسبت به دوره قبل افزایش پیدا نموده است. پلکان هفتم تا دهم 50 درصد و پلکان یازدهم و دوازدهم که بسیار پرمصرف هستند با قیمت ثابت 5 تا 6 هزار تومان محاسبه خواهد شد.

رحمانی گفت: برای رایگان شدن مشترکین کم مصرفی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند از محل افزایش قیمت های مشترکین پرمصرف در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: مشترکانی که از پلکان ششم به بعد 80 درصد مصرف سال گذشته را بیشتر مصرف نمایند، یعنی دوره متناظر سال گذشته شان 80 درصد بیشتر از مصرف داشته باشند قیمت تعرفه ای که برای آن ها محاسبه می گردد دو پله بالاتر خواهد بود.

وی گفت: برای پرمصرف هایی که در پله های بالاتر دهم، یازدهم و دوازدهم قرار می گیرند که معمولاً در منازل آن ها استخر و جکوزی دارند و مصارف غیرمتعارف است و مسئله برای ادارات مراکز آموزشی و بعلاوه گردشگری هم اتفاق می افتد، طبق آئین نامه باید 90 درصد مصرف متناظر سال گذشته داشته باشند و اگر نسبت به این ده درصد کاهش بیشتر از این صرفه جویی اتفاق بیفتد در این اماکن مبلغ گازب های آن ها نیز 10 درصد کاهش پیدا خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آذر 1401 بروزرسانی: 21 آذر 1401 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 21633

به "تخفیف 45 درصدی قیمت گاز مشمول چه کسانی می گردد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "تخفیف 45 درصدی قیمت گاز مشمول چه کسانی می گردد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف 45 درصدی قیمت گاز مشمول چه کسانی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید