تجربه پروازی لذتبخش با نکاتی کاربردی

به گزارش بانیما، جمع آوری اطلاعاتی دقیق درباره پروازتان، می تواند شما را از دغدغه های محتمل در سفر، دور سازد و برایتان تجربه ای توأم با خوشحالی و لذت بی آفریند.

روش های زیادی برای لذت بردن از یک پرواز وجود دارد٬ خصوصاً اگر مجبور باشید به دلایلی, به طور مرتب پرواز کنید. به دست آوردن اطلاعات در این زمینه به هیچ عنوان سخت نیست٬ اما دانستن اصول اولیه و اصلی آن می تواند بی اندازه در فراهم آوردن موجبات خوشحالی شما در طول سفر مؤثر باشد.

تجربه پروازی لذتبخش با نکاتی کاربردی

پیش از رزرو

زمانی که پروازی را می خواهید انتخاب کنید٬ بعضی از مهمترین امکانات و نیازهای شما در طول پرواز قابل تغییر نخواهد بود. پس از این موضوع اطمینان حاصل کنید که این انتخاب ها٬ حساب شده و دقیق باشند.

پرواز خود را با موبایل چک کنید

اگر از تأخیرهای احتمالی پرواز زودتر اطلاع داشته باشید کمکتان می نماید تا بتوانید برنامه هایتان را چنان که باید تنظیم کنید. مثلاً من به ایالات متحده پرواز می کنم و اپلیکیشن آنها دارای ویژگی جالبی است که می تواند شهرها و هواپیماهایی را که وارد آن می شوند نشان دهد. این کمکی بزرگ در پیش بینی تأخیرها به خاطر شرایط آب و هوایی محسوب می گردد و می توان گفت این اپلیکیشن نسبت به مونیتورهایی که در فرودگاه ها نصب هستند٬ اطلاعات خوب و بهتری دارد.

از پروازهایی که تأخیرهای مداوم دارند دوری کنید

اگر پروازها را به شکل آنلاین جستجو کنید٬ هر از گاهی به این مسئله پی خواهید برد که یک پرواز اغلب با 30 دقیقه تأخیر همراه است. سعی کنید همواره از این پروازها اجتناب کنید. سیستم هواپیمایی ویژگی های خاص خودش را دارد اما گوگِل و سایر وب سایت های مسافرتی٬ اطلاعات کافی برای پیش بینی بعضی از این موارد را دارند.

سعی کنید خط هوایی خود را آگاهانه انتخاب کنید و آن را تغییر ندهید

سعی کنید خط هوایی ای را انتخاب کنید که خدمات دائمی در فرودگاه مبدأ به شما ارائه داده و شهرهایی را که اغلب به آن سفر می کنید تحت پوشش داشته باشد که مجبور به تعویض خط هوایی خود نباشید. از طرفی می توانید از این مسئله هم مطمئن شوید که آنها از چه ترمینال خط هوایی استفاده نموده و سرویس خدمات مشتری آنها به چه صورت است. سعی کنید به طور ویژه با این خط هوایی سفر کنید٬ حتی اگر دیدید پول بلیت جاهای دیگر در پاره ای موارد از آن ارزان تر است. پایبند بودن به یک خط هوایی در طولانی مدت باعث می گردد در هزینه هایتان صرفه جویی گردد زیرا افرادی که جزو مسافرهای دائمی پرواز محسوب می شوند از انواع مزایا برخوردارند. ازجمله این مزایا می توان به لغو راحت تر بلیت ها؛ دسترسی به خدمات مشتری های دائمی؛ غذا و نوشیدنی رایگان اشاره نمود.

عضویت در بخش مسافر دائمی و برنامه های مربوط به پاداشها

در حال حاضر شما به یک خط هوایی متعهد هستید و باید بیشترین استفاده را از تسهیلات آن داشته باشید. برای این کار٬ عضویت در بخش مسافر دائمی بسیار لازم است٬ اما از طرفی باید سرویس هایی که به این دسته از مشتریان ارائه می گردد را آنالیز کنید که حاوی نکات مربوط به خط هوایی است. بسیاری از این سرویس ها شرایط دسترسی به سالن استراحت فرودگاه٬ چک کردن رایگان ساک ها و سایر موارد را بدون دردسر و راحت در اختیارتان می گذارد.

بار سبک ببندید و از شرکتهای حمل بار بهره ببرید

اگر چمدان زیادی همراه خود دارید٬ فرصت خوبی ست که بخواهید آنها را با شرکت حمل باری ازجمله Fedex با کشتی بفرستید. حمل چمدان در هواپیما بسیار عالی است٬ اما سیستم هواپیما طوری نیست که به ازای هر مسافر٬ به اندازه یک چمدان دستی جا داشته باشد پس به راحتی می توانید از شرکت های حمل بار بهره ببرید.

خود را آماده کنید تا گیتِ فرودگاه چمدانتان را چک نموده یا وقتی سوار هواپیما می شوید، برای کابین بار بالای سرتان با دیگران به مشکل برنخورید.

به خاطر داشته باشید که به وسیله استفاده از امتیاز مسافر دائمی پرواز٬ دیگر مشکل گذاشتن بار در کابین بالای سرتان و درگیری با دیگران را نخواهید داشت پس سعی کنید همواره از یک خطوط هوایی بهره ببرید تا امتیازات مشتری های خاص شامل حال شما گردد.

زمان ورود و حرکت پرواز را آنالیز کنید

آیا صبح زود پرواز دارید یا دیروقت در شب؟ یا شاید هم ظهر؟ اگر پروازتان بیش از 4 ساعت طول می کشد٬ محتمل است با توجه ساعت محلی فرودگاه مقصد٬ خیلی زود یا خیلی دیر به آنجا برسید. سعی کنید حتماً برای این مسئله برنامه ریزی نموده و گزینه های غذایی را زودتر از موعد تعیین کنید.

مطمئن شوید که چمدانتان وزن و اندازه مناسب دارد

یک ترازوی مخصوص چمدان و یک بند اندازه گیری کوچک داشته باشید و برای ایمنی کافی آن را در ساکتان بگذارید. هنگام بسته بندی وسائل٬ به کارتان خواهد آمد.

لوازم ضروری برای پرواز را بسته بندی کنید

فهرستی از لوازم ضروری را تهیه نموده، تا در سفر به مشکل بر نخورید از جمله شارژر، کرم ، دارو و … . در نهایت حتما فهرست خود را با لیست لوازم ممنوعه در هواپیما چک کنید.

اگر چمدان دارید زودتر سوار هواپیما شوید

شاید این مسئله کمی آزاردهنده باشد اما لازم و لازم است. یافتن فضا در کابین بارِ بالای سرتان یکی از مهم ترین چالش هایی است که ممکن است به قیمت دعوا هم تمام گردد. اگر چمدان دارید٬ سعی کنید زودتر در صف ورود به هواپیما قرار بگیرید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: الی گشت
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7396

به "تجربه پروازی لذتبخش با نکاتی کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه پروازی لذتبخش با نکاتی کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید